Tatusiowie nie chcą płacić na dzieci. Dług rekordzisty to 668 tys. zł!

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

Tatusiowie nie chcą płacić na dzieci. Dług rekordzisty to 668 tys. zł!

Małgorzata Stempinska

Najliczniejszą grupę ojców unikających łożenia na dzieci stanowią panowie ze Śląska, Mazowsza i Dolnego Śląska. Tatusiowie z naszego regionu są na piątym miejscu w tej niechlubnej statystyce.

Na koniec maja tego roku liczba dłużników alimentacyjnych wpisanych do bazy BIG Info-Monitor wynosiła 317 953 osób, a ich łączna zaległość przekroczyła 11,8 mld zł! 95 proc. dłużników alimentacyjnych stanowią ojcowie dzieci. Tata - rekordzista widnieje w rejestrze od 10 lat i winien jest dzieciom 668 tys. zł.

Najmłodszy ojciec-dłużnik ma lat 35, pochodzi z Podlasia i winien jest swoim dzieciom lub dziecku ponad 429 tys. zł. Z kolei najstarszy to mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego - 66-letni ojciec, któremu uzbierało się ponad 411 tys. zaległości. 

Jak wygląda sytuacja w naszym regionie? I czym jest tzw. pakiet alimentacyjny, który ma zwiększyć ściągalność alimentów? Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.