Bartosz Wojsa

Tauron Wydobycie: Po tysiąc złotych dla każdego pracownika

Tauron Wydobycie: Po tysiąc złotych dla każdego pracownika Fot. Arkadiusz Gola
Bartosz Wojsa

Niewykluczone, że podpisanie porozumienia pomiędzy zarządem spółki Tauron a związkowcami wcale nie zakończy kryzysu, który tam trwa. Z nieoficjalnych informacji wynika bowiem, że górnikom nie podobają się zapisy porozumienia. Nie satysfakcjonuje ich m.in. wysokość jednorazowej wypłaty.

Sytuacja w spółce Tauron Wydobycie od kilku tygodni jest napięta, a wszystko ze względu na fakt, iż górnicy z trzech kopalń należących do TW (Sobieski w Jaworznie, Janina w Libiążu i Brzeszcze w Brzeszczach) domagają się podwyżek. W miniony czwartek rezygnację z funkcji prezesa Tauron Wydobycie złożył Sławomir Obidziński, a tego samego dnia doszło także do podpisania porozumienia pomiędzy zarządem a częścią przedstawicieli organizacji związkowych. Chodzi o porozumienie płacowe.

- Uruchomienie środków pieniężnych dla pracowników Tauron Wydobycie, w ramach funduszu płac to główne postanowienie podpisanego porozumienia pomiędzy reprezentatywnymi organizacjami związkowymi Tauron Wydobycie a zarządem spółki - podaje Tauron.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.