Te pluszaki są pełne magii

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Katarzyna Pomianowska

Te pluszaki są pełne magii

Katarzyna Pomianowska

- Akcja przerosła moje oczekiwania - mówi Tomasz Modrzewski, ratownik medyczny z Brodnicy - pomysłodawca zbiórki pluszaków.

- Zebraliśmy 25 - 100-litrowych worków wypełnionych maskotkami. I cały czas przychodzą paczki z kolejnymi - mówi.

Przypomnijmy, że od 20 do 22 października mieszkańcy regionu mogli wziąć udział w akcji „Podaruj pluszaka ofierze wypadku”. Odzew na akcję - był ogromny. I to jeszcze zanim się zaczęła.

Odzew był ogromny - serca otwarte na pomoc

Pod tekstem, który zamieściliśmy na pomorska.pl (propagującym akcję) mnożyły się komentarze z pozytywnymi wpisami dotyczącymi pomysłu. Wiele osób prosiło o wskazanie, w jaki sposób mogą przekazać misie, bo mieszkają daleko od Brodnicy i nie są w stanie dotrzeć i dostarczyć pluszaki w dniach prowadzonej akcji.

Przypomnijmy, że misiaki można było oddawać w BDK, OSiR i sklepach Hildebrandt. - Zgłosiły się do mnie nauczycielki, które ogłosiły w szkołach, że prowadzona jest akcja. Odzew dzieci był ogromny. Nie jestem w stanie opisać radości, którą czuję. Wyobraźcie sobie, że w tych workach nie znaleźliśmy dwóch identycznych zabawek. Już się nie mogę doczekać min dzieci, które je otrzymają.

W workach z przekazanymi miśkami ukryte były karteczki - głównie od dzieci, które oddawały swoje ulubione misie. - Mam nadzieję, że przydadzą się wam te zabawki - możemy przeczytać na jednej z nich. W paczce przesłanej z Bydgoszczy był list od czteroletniego Kuby i jego rodziców o następującej treści: - Mamy nadzieję, że popłynie pluszakowa lawina, która uszczęśliwi i rozgrzeje w tych trudnych chwilach niejedno małe serce.

Oddzielne zbiórki w szkołach

Akcje zorganizowano m.in. w szkołach w Górznie, SP nr 4 w Brodnicy, SP w Jabłonowie, Gimnazjum w Rypinie, SP w Drużynach. - Od kilku dni segregujemy zabawki - na początku razem z żoną, później cała rodzina przyłączyła się do pomocy. Większość z nich - to nowe, albo prawie nowe pluszaki, ale i tak wszystkie oddamy do pralni - dodaje. Mają trafić m.in. do szpitala więc nie może być na nich śladów użytkowania, czy bakterii. - Akcja przemówiła do serc mieszkańców. Te pluszaki mają w sobie kawałek magii i mam nadzieję, że będą ją przekazywały dzieciom, do których trafią - mówi ratownik. Przypomnijmy, że pluszaki będą przekazane do karetek, w których przewożone są dzieci m.in. ranne podczas wypadków oraz na oddział dziecięcy szpitala w Brodnicy.

Liczbę poznamy niebawem

Ile dokładnie pluszaków trafi do dzieci? Tego na razie nie możemy zdradzić. Dlaczego? Ratownik przygotował dla Was niespodziankę. Zajrzyjcie na facebookowy profil: Szkolenia Medyczne Tomasz Modrzewski. Organizator przygotował zabawę, w której do wygrania jest apteczka samochodowa wraz z wyposażeniem oraz kamizelka odblaskowa i 2 odblaskowe taśmy. Pod filmikiem zamieszczonym na stronie należy wpisać - liczbę (wytypowaną przez was) - wskazującą ilość zebranych miśków. Typować możecie do 5 listopada.

Katarzyna Pomianowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.