Teatr „Bajzel” już w finale. Wygra? Okaże się 13 marca

Czytaj dalej
Fot. Archiwum zespołu
Maja Stankiewicz

Teatr „Bajzel” już w finale. Wygra? Okaże się 13 marca

Maja Stankiewicz

Teatr z Mroczy, jako jedyny dziecięcy zespół z regionu, znalazł się w finale ogólnopolskiego przeglądu: „ Internetowy Teatr Telewizji dla Szkół”.

„Bajzel” często wraca z nagrodami z teatralnych konkursów w regionie, ale ten finał to coś wyjątkowego. - Ogromy sukces - słyszymy w Mroczy.

Teatr przygotował na przegląd adaptację fragmentu prozy Janusza Korczaka. Scenariusz spektaklu pt. „Legenda o pieśni” napisała prowadząca teatr Justyna Misterkiewicz -Hamowska. Ona też wyreżyserowała przedstawienie. - To teatralna opowieść o pięknie świata - tłumaczy przesłanie spektaklu. O stronę muzyczną zadbał Janusz Paliwoda. Resztą zajęli się młodzi aktorzy. Efekt? Propozycja teatru z Mroczy znalazła się wśród 25 najlepszych z całego kraju. Zespół wszedł do finału w kategorii: placówki oświatowe.

Reżyserka chwali świetną współpracę z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Bardzo pomogli.

- Spektakl został zarejestrowany i zmontowany w MCK - wyjaśnia.

Finalistów w kategorii: placówki oświatowe jest trzech. Jury doceniło też spektakle przygotowane przez teatry z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Olsztyna.

Czy „Bajzel” znajdzie się wśród zwycięzców przeglądu? Zależy to także od nas. Bo laureatów wyłoni internetowe głosowanie, które już trwa. A wszystko wyjaśni się podczas finałowej gali, która odbędzie się 13 marca w Warszawie. - Jedziemy tam - informuje Kamila Łączna, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Zespół ma duże nadzieje. I bardzo liczy na głosy mieszkańców Mroczy, ale też całego powiatu nakielskiego.

- Apelujemy o lokalne „zjednoczenie mocy” i wspólną walkę o jak najwyższą pozycję spektaklu. Od nas wszystkich zależy, na którym miejscu ostatecznie uplasuje się „Bajzel” ...

Jak zagłosować? Wystarczy wejść na stronę internetową: http://www.iteatr.tvp.pl/. Tam podpowiedzą.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.