Łukasz Olszewski

Teatr Nowy w Zabrzu będzie jak... całkiem nowy

Teatr Nowy w Zabrzu będzie jak... całkiem nowy Fot. mat. Teatru Nowego
Łukasz Olszewski

Prace remontowe Teatru Nowego w Zabrzu wciąż trwają, pomimo pandemii koronawirusa. Po ich zakończeniu spektakle będzie mogła oglądać większa liczba widzów, w bardziej komfortowych warunkach.

Remont Teatru Nowego w Zabrzu przyniesie wiele zmian, z których korzystać będą zarówno widzowie, jak i aktorzy. Po raz pierwszy od ponad dekady udostępniony zostanie m.in. balkon.

- Dla widza zmiana będzie niemal kosmetyczna. Zostanie udostępniony, nieczynny od piętnastu lat, wyremontowany balkon z dodatkowym wyjściem ewakuacyjnym. Sala widowiskowa uzbrojona będzie w nawiew oraz w nowy system audio. Ten ostatni będzie też zsynchronizowany z systemem głośników na naszym foyer. Aktorzy dostaną zupełnie nowe garderoby, które usytuowane będą w nowo wybudowanej przestrzeni na tyłach naszego gmachu. Stare garderoby, w podziemiach, będą naszymi nowymi przestrzeniami techniczno-magazynowymi. Będzie również bezpieczniej, ponieważ w całym budynku zostanie zamontowany nowy system przeciwpożarowy - mówi Paweł Janicki z Teatru Nowego w Zabrzu.

Koronawirus powstrzymał aktorów, ale nie robotników

Remont Teatru Nowego w Zabrzu rozpoczął się latem 2019 roku. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce spowodowaną pandemią koronawirusa, aktorzy nie mogą występować dla publiczności na deskach teatru, chociaż jeszcze kilka miesięcy temu władzom instytucji udawało się pogodzić jednoczesny remont oraz kolejne sztuki.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Olszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.