TEATR WIELKI W ŁODZI | „DON KICHOT” | BALET | 25 WRZEŚNIA 2019

Czytaj dalej
MM

TEATR WIELKI W ŁODZI | „DON KICHOT” | BALET | 25 WRZEŚNIA 2019

MM

50 tancerzy na jednej scenie, muzyka na żywo. Hiszpański temperament i pełne barw przestawienie – „Don Kichot” rozpocznie sezon baletowy w Teatrze Wielkim w Łodzi 25 września 2019 roku.

To piękna i wzruszająca, ale i pełna humoru taneczna opowieść o błędnym rycerzu – Don Kichocie – którego znamy z legend oraz powieści Miguela de Cervantesa. Balet w choreografii Aleksandera Polubentseva z wykorzystaniem klasycznej choreografii Mariusa Petipy i Alexandra Gorsky'ego powraca na największą scenę w regionie łódzkim.
Bilety on-line dostępne na: www.operalodz.com


fot. Ewa Ryszkowska / Teatr Wielki w Łodzi

Co podkreśla wyjątkowość łódzkiego „Don Kichota”?

Porywające sceny, fantastyczne kolorowe kostiumy i baśniowa scenografia, dużo popisów tanecznych i subtelny humor. W spektaklu bierze udział ponad 50 tancerzy. To niecodzienna okazja zobaczyć taką ilość tancerzy na scenie na raz – mówi Wojciech Domagała, kierownik baletu TWŁ Przedstawienie wyróżnia duża liczba imponujących popisów solistycznych, a także okazałe sceny zbiorowe, przywodzące na myśl iście hiszpańską fiestę – dodaje.


fot. Ewa Ryszkowska / Teatr Wielki w Łodzi

Taniec z muzyką na żywo

Rozmach hiszpańskiej kultury zachwyca od pierwszych scen. Muzyka Ludwika Minkusa jest porywająca, a zarazem przystępna dla słuchaczy w każdym wieku. Niezaprzeczalnym atutem najbliższych przedstawień będzie również towarzysząca zespołowi baletowemu orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą uznanej dyrygentki – Marty Kosielskiej.


fot. Ewa Ryszkowska / Teatr Wielki w Łodzi

Kto wystąpi?

W przedstawieniu ujrzymy młodych artystów, których kariera rozwija się w zawrotnym tempie, m.in. Alicję Bajorek (Kitri) – młodą, dynamiczną tancerkę, której fenomenalne występy w zeszłym sezonie zapewniły awans na solistkę baletu. Zobaczymy również fantastycznego Don Basilio, w którego wciela się Yuki Itaya. Tancerza wyróżnia niesamowita technika i precyzja, ale również pewna uwodzicielska nonszalancja – jest to nie lada gratka dla tych, którzy uwielbiają techniczne popisy taneczne – mówi Wojciech Domagała – Mamy fenomenalną, uwodzicielską Cygankę Mercedes i towarzyszącego jej majestatycznie kroczącego po scenie torreadora Espadę – w tych rolach wystąpią nasi soliści Ekaterina Kitaeva-Muśko i Dominik Senator. W tytułową postać wcieli się Wiktor Krakowiak-Chu.

Bilety on-line dostępne na: www.operalodz.com


fot. Ewa Ryszkowska / Teatr Wielki w Łodzi

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na niezapomniane przeżycia z baletem „Don Kichot” – przed nami tylko jeden spektakl – w środę 25 września o godz. 18:30. Bilety dostępne są w kasach Teatru oraz on-line w cenach od 25 złotych.

Kup bilet on-line: tutaj

Więcej informacji: tutaj

Dołącz do nas na FB!

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.