Artykuł sponsorowany

Technologia na straży ciepła w domu. Rozpoczyna się sezon grzewczy.

Technologia na straży ciepła w domu. Rozpoczyna się sezon grzewczy.
Artykuł sponsorowany

Jesień w tym roku płata figle. Mamy za sobą pierwsze przymrozki i zimne dni, w trakcie których pierwszy raz odkręciliśmy kaloryfery. Później przyszło ocieplenie, 20 kresek na termometrach – większość osób zakręciła kaloryfery. Jak dostawcy ciepła do budynków mają się nie pogubić? Kiedy puścić ciepło, a kiedy nie? Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia automatyki pogodowej TAURON Ciepło, dzięki której zarządcy budynków, spółdzielnie, a przede wszystkim mieszkańcy, nie muszą się tym martwić.

Usługa automatyki pogodowej TAURON Ciepło pozwala na ustawienie granicznej wartości temperatury panującej na zewnątrz, która powoduje samoczynne włączenie lub wyłączenie dostaw ciepła do budynku. Dla przykładu – spółdzielnia mieszkaniowa zgłasza do TAURON Ciepło, aby kaloryfery grzały mocniej tylko wtedy, gdy temperatura na dworze spadnie poniżej 14 stopni Celsjusza. Dane wprowadzane są do systemu komputerowego, który automatycznie uruchamia dostawy większych ilości ciepła tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz osiągnie ten konkretny poziom. Nie oznacza to oczywiście, że powyżej tej temperatury nasze kaloryfery będą zimne – ciągle będą grzać, tylko słabiej.

Jeśli zarządca budynku nie zdecyduje się na ustawienie granicznej wartości, ta ustawiana jest automatycznie na 12 stopni Celsjusza. – Nie należy się obawiać tego, że wniosek o rozpoczęcie dostaw ciepła zostanie złożony za szybko, kiedy temperatura na zewnątrz może jeszcze wzrosnąć. W okresie przejściowym, na początku jesieni, kiedy zapotrzebowanie na ciepło nie jest wysokie, dostawy ciepła do mieszkań w pełni reguluje automatyka pogodowa - mówi Piotr Zalejski, Dyrektor Departamentu Przesyłu w TAURON Ciepło. - Z naszego punktu widzenia, sezon grzewczy trwa tak długo, jak długo życzą sobie tego klienci, czyli odbiorcy ciepła sieciowego. - dodaje Piotr Zalejski.

Obecnie TAURON Ciepło nie stosuje umownego, z góry ustalonego terminu rozpoczęcia sezonu grzewczego. Na wniosek spółdzielni lub zarządcy TAURON Ciepło może uruchomić dostawy ciepła w dowolnym terminie. Uruchomienie dostaw ciepła trwa od kilku do maksymalnie 12 godzin od złożenia wniosku przez zarządcę budynku lub spółdzielnię. Przed włączeniem ogrzewania odbiorca powinien sprawdzić, czy wszystkie instalacje są sprawne.

Artykuł sponsorowany

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.