Tęcza i tajemnica pani Madzi
[MINĄŁ TYDZIEŃ]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Marek Nienartowicz

Tęcza i tajemnica pani Madzi
[MINĄŁ TYDZIEŃ]

Marek Nienartowicz

Przysięgam, że nie chciałem znów pisać o posłance Nowoczesnej Joannie Scheuring-Wielgus. Jednak muszę. Bo przecież doszło do historycznego wydarzenia w Toruniu.

To oczywiście pierwszy toruński Marsz Równości. Pani poseł nie mogło w nim zabraknąć. Paradowała z plakatem „Kon-sty-tuc-ja”. Tym dobrze znanym z protestów przeciw łamaniu przez PiS obecnej konstytucji. Ze względu na okoliczności, dla poparcia środowisk LGBT, plakat został pomalowany w kolory tęczy. I tu mamy poważny problem. Może pani poseł nie zauważyła, ale doszło do jawnej sprzeczności. Środowiska LGBT maszerowały przez Toruń pod hasłami walki o swoje prawa, w tym o zgodę na małżeństwa osób tej samej płci. Tymczasem w obecnej Konstytucji RP (rozdział 1, art. 18) małżeństwo jest zdefiniowane jako związek kobiety i mężczyzny. To pani poseł konstytucji broni czy z nią walczy???

O perspektywie zmiany konstytucji można było podyskutować w Toruniu w środę, podczas spotkania zorganizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP. Przy wsparciu prezydenta Torunia. Posłów i posłanek na spotkaniu nie było widać. Na szczęście o frekwencję zadbali dyrektorzy z Urzędu Miasta.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.