Tej zimy daniele i jelenie żyjące na stokach Równicy są bardziej figlarne [AKTYWNE ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Jan-Victor Landowski

Tej zimy daniele i jelenie żyjące na stokach Równicy są bardziej figlarne [AKTYWNE ZDJĘCIA]

Jan-Victor Landowski

Tegoroczna zima, momentami bardziej przypominająca jesień lub wiosnę, wielu wprawia z zdumienie. Zdumione są zapewne także zwierzęta. Jak bardzo? Żeby to sprawdzić, odwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, w którym znajduje się sporo ssaków i ptaków.

- Powiem szczerze, że wśród zwierząt nie zauważamy dużych zmian zachowań - mówi Paweł Machnowski, właściciel Leśnego Parku Niespodzianek. I dodaje: - Każde z nich przygotowało się na zimę i zmieniło suknię, czyli letnie futro na zimowe. Można zauważyć jedynie, że zwierzęta nie są tak ospałe jak zazwyczaj w okresie zimowym. Szczególnie widoczne jest to rano i wieczorem, kiedy zwierzęta najwięcej się poruszają. Przeżuwacze, czyli na przykład daniele i jelenie są bardziej figlarne.

I choć zwierzęta nie zachowują się tej zimy jakoś szczególnie inaczej, to wszystko wskazuje na to, że w tym roku w Leśnym Parku Niespodzianek będzie można zaobserwować efekty długo utrzymujących się dodatnich temperatur.

- Najprawdopodobniej tegoroczne wycielenia zwierząt będą wcześniej. Może się też zdarzyć, że będziemy mieli dwa mioty w ciągu jednego roku. Taka sytuacja ma już miejsce od paru lat wśród muflonów – wyjaśnia Machnowski. I zapewnia, że brak zimy nie wpływa negatywnie na zwierzęta mieszkające w parku na stokach Równicy.

Jan-Victor Landowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.