Katarzyna Piojda

Telefon śledził nas w tę niedzielę. Gdzie byliśmy? Na spacerze!

40 procent Polaków spędza zwykłą niedzielę na świeżym powietrzu. W tę ostatnią, niezwykłą, objętą zakazem handlu, z domu wyszło jeszcze więcej ludzi. Fot. Dariusz Bloch 40 procent Polaków spędza zwykłą niedzielę na świeżym powietrzu. W tę ostatnią, niezwykłą, objętą zakazem handlu, z domu wyszło jeszcze więcej ludzi. Na zdjęciu: bydgoski Myślęcinek
Katarzyna Piojda

W zeszłą niedzielę rodziny wybrały się na spacer, plac zabaw albo stację paliw - wynika z badania dotyczącego pierwszej niedzieli objętej zakazem handlu.

Pod lupę zostali wzięci właściciele smartfonów i tabletów. W całej Polsce stanowią oni aż 14 milionów. Można sprawdzić, właśnie dzięki przenośnym urządzeniom i specjalnym aplikacjom, gdzie w danym momencie znajdują się osoby z tych telefonów lub tabletów korzystające.

- Ze wspomnianych 14 milionów osób w naszej bazie wyodrębniliśmy ponad 511 tysięcy ludzi, którzy w ciągu ostatniego roku przynajmniej jedną niedzielę w miesiącu spędzali w obiektach handlowych, zarówno w galeriach handlowych, jak i w marketach - eksperci z firmy Selectivv tłumaczą metodykę badań.

Jak spędzali czas mieszkańcy Polski i regionu w niedzielę, gdy sklepy i galerie handlowe były zamknięte? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.