Paulina Musialska

Teleopieka i nowa neurologia w zawierciańskim szpitalu

Podczas wczorajszego otwarcia zmodernizowanego oddziału neurologicznego obecni byli oczywiście lekarze i pielęgniarki. Fot. Paulina Musialska Podczas wczorajszego otwarcia zmodernizowanego oddziału neurologicznego obecni byli oczywiście lekarze i pielęgniarki.
Paulina Musialska

Zmodernizowany oddział neurologicznego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu już otwarty. Szpital wprowadził też nowość - teleopiekę.

Dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Do użytku został oddany oddział neurologiczny. Pomieszczenia przeszły kompleksową modernizację. To bardzo nowoczesny oddział w zawierciańskiej lecznicy. Co się zmieniło?

- Oddział neurologiczny był do tej pory połączony z oddziałem udarowym. Teraz na tej powierzchni będzie znajdować się tylko jeden oddział - tłumaczy Anna Pilarczyk-Sprycha, dyrektorka Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Stworzenie dużego i samodzielnego oddziału neurologicznego nie było proste. Konieczne były inne zmiany na terenie szpitala. Pod uwagę brano przede wszystkim liczbę pacjentów trafiających na dany oddział.

- Najpierw połączyliśmy ze sobą oddział dermatologiczny z oddziałem zakaźnym. Na tych oddziałach było zdecydowanie mniej pacjentów i mniejsze potrzeby chorobowe. Ten oddział znajduje się teraz w budynku administracji - mówi Anna Pilarczyk-Sprycha.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.