Ten, który rozwiązał tajemnicę wawelskiej klątwy

Czytaj dalej
Maria Mazurek

Ten, który rozwiązał tajemnicę wawelskiej klątwy

Maria Mazurek

Był 1983 rok, gdy londyński „Times”, włoska „La Stampa” i niemiecki „Die Welt” na pierwszych stronach donosiły: polski dziennikarz rozwikłał zagadkę klątwy wawelskiej. Zbigniew Święch swoją trylogią „Klątwy, Mikroby i Uczeni” rozsławił nie tylko siebie, ale i Wawel. Razem znaleźli się w błysku fleszy, on i królewski zamek. Dziś, wiele lat i jeden udar mózgu później, Święch obchodzi 75. urodziny. Pasja, determinacja i pogoda ducha - tego mu nie brakuje i oby nigdy nie zabrakło.

Święch miał 31 lat i prowadził jeszcze nieco studencki, jeśli chodzi o częstotliwość imprez, tryb życia. Pan dziennikarz z telewizji, kilkanaście lat od debiutu w prasie, niby poważny, szanowany, no, ale miał w sobie coś chłopięcego, figlarnego (chyba zresztą do dzisiaj ma). Młody, przystojny, dość popularny, z błyskiem w oku, erudyta - kobiety szalały.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maria Mazurek

Jestem dziennikarzem i redaktorem Gazety Krakowskiej, odpowiadam za piątkowe, magazynowe wydanie Gazety Krakowskiej. Prywatnie: moją pasją jest łucznictwo konne (to znaczy to uczucie, że przeżyłam kolejne zawody, w których zazwyczaj zajmuję zresztą ostatnie miejsce). Jestem autorką czterech książek napisanych wspólnie z prof. Jerzym Vetulanim, m.in. "Neuroerotyki" i "Snu Alicji" (dla dzieci) i właścicielką najpiękniejszego na świecie konia, Prady.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.