Teraz seniorów naciągają „na hakera”. Nie daj się nabrać!

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Małgorzata Stempinska

Teraz seniorów naciągają „na hakera”. Nie daj się nabrać!

Małgorzata Stempinska

Tylko w ostatnim czasie oszuści metodą „na hakera” naciągnęli dwóch seniorów z regionu łącznie na 255 tys. zł. Zagrożeń jednak jest więcej.

Metodę „na hakera” naciągacze stosują od niedawna. Wciąż najwięcej osób udaje im się nabrać „na wnuczka” i „na policjanta”. W ten sposób wyłudzono już na Pomorzu i Kujawach miliony złotych. - W 2014 roku seniorzy z regionu przekazali fałszywym wnuczkom i policjantom 713,9 tys. zł, w 2015 - ponad 1,2 mln zł, a w 2016 roku - 1,3 mln zł, a w pierwszym półroczu tego roku - 697 tys. zł - informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Jak działają oszuści? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.