Materiał informacyjny

Tereny na śląsku idealne na wiosenny spacer

Tereny na śląsku idealne na wiosenny spacer
Materiał informacyjny

Województwo śląskie, mimo iż słynące z przemysłu może się poszczycić jednym z najwyższych procentów zazielenienia terenu w Polsce.

„Wszystko kwitnie wkoło, i ja, i Ty” śpiewali Skaldowie w wiosennej piosence i nie inaczej zachowuje się przyroda województwa śląskiego, której rozkwit możemy aktualnie oglądać na własne oczy.

Znakomitym miejscem do odwiedzenia wiosną jest Park Śląski w Chorzowie. Na terenie założonego z inicjatywy gen. Jerzego Ziętka parku znajdziemy m.in. ogród japoński. Wesołe Miasteczko i Zoo.

Idealnym miejscem na wiosenne spacery jest Las Murckowski znajdujący się na granicy Katowic, Mysłowic i Tychów. W trakcie spacerów możemy spotkać wiele gatunków ptaków, a także sarny, dziki i borsuki. Ponadto wiosną kwitnie tam wiele pięknych gatunków dzikich kwiatów.

Na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia znajdziemy rezerwat przyrody Segiet, który 9 lipca 2017 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Segiecie znajdziemy bukowy las porastający stare wyrobiska kopalniane na jednym z najwyższych wzniesień Garbu Tarnogórskiego - Srebrnej Górze

Miłośnicy górskich wędrówek znakomicie odnajdą się na trasach Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Niewielkie szczyty Beskidu Śląskiego będą znakomitą rozgrzewką przed dłuższymi trasami.

Tu podaj tekst alternatywny
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.