Bartosz Wojsa

Terrorysta ISIS złapany na Śląsku planował podłożenie bomby. W telefonie miał obiekty do wysadzenia. Był w Katowicach, Rybniku i Rudzie

To pierwszy akt oskarżenia w Polsce dotyczący bezpośrednio współpracownika terrorystów z ISIS Fot. Michał Dyjuk To pierwszy akt oskarżenia w Polsce dotyczący bezpośrednio współpracownika terrorystów z ISIS
Bartosz Wojsa

Udział w zorganizowanej grupie terrorystycznej ISIS to najpoważniejszy z zarzutów, jaki usłyszał Mourad T., złapany we wrześniu 2016 roku w Rybniku. 28-letni mężczyzna miał współpracować z ISIS działając m.in. w Rudzie Śląskiej, Rybniku i Katowicach. W telefonie miał nawet zdjęcia obiektów, które planował wysadzić w powietrze.

Gotowy jest akt oskarżenia wobec Mourada T., który miał działać w zorganizowanej grupie terrorystycznej ISIS. 28-letni Marokańczyk wpadł w ręce śledczych we wrześniu 2016 roku w Rybniku.

- Nie możemy zdradzić, w jakich dokładnie okolicznościach zatrzymano Mourada T., ale był to wynik współpracy polskiego ABW z amerykańskim CIA oraz innymi służbami europejskimi - mówi prokurator Piotr Żak ze Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

CZEGO SZUKAŁ W KATOWICACH, RYBNIKU I RUDZIE ŚLĄSKIEJ TERRORYSTA ISIS?

Wiadomo natomiast, że bojownik ISIS dostał się do Rybnika przez Czechy. Wśród sześciu zarzutów, jakie postawiono 28-latkowi, wymienia się m.in.: działanie w grupie terrorystycznej ISIS, posługiwanie się fałszywymi dokumentami, poświadczenie nieprawdy, a także przemyt narkotyków.

W dalszej części:

 • Jaki związek z zatrzymaniem miał zamach w Paryżu
 • Co dokładnie było w telefonie Marokańczyka
 • Jaka kara mu grozi
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.