To będzie największy budżet w historii Zielonej Góry

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski, Natalia Dyjas

To będzie największy budżet w historii Zielonej Góry

Leszek Kalinowski, Natalia Dyjas

20 grudnia zielonogórscy radni zajmą się budżetem miasta na 2017 rok. Czy propozycja prezydenta, jak wydać 852 mln zł spotka się z przychylnym przyjęciem? Może być różnie...

20 grudnia na sesji radni zajmą się budżetem 2017. To najważniejszy dokument, który wskazuje kierunki rozwoju miasta. - Jest to budżet rekordowy! Największy w historii miasta - mówił na wczorajszej konferencji prasowej radny PO Mirosław Bukiewicz. - Dochody zaplanowano w wysokości 828 mln zł, a wydatki - 852 mln zł. Deficyt wyniesie 23,8 mln zł. Wydatki majątkowe, można je nazwać inwestycje, to 213 mln zł.

Jak podkreślają radni PO, przyszłe dwa lata będą bardzo intensywne pod względem inwestycji i czasami będą utrudnienia komunikacyjne.

Zdaniem radnego Marcina Pabierowskiego - budżet na 2017 rok pozwala według niego na rozwój miasta, w kwestii infrastruktury, obiektów użyteczności publicznej. Inwestycje stanowią aż 25 proc. budżetu. Powstanie rondo przy skręcie do Raculi, Dom Harcerza, rozbudowane zostanie hospicjum, zmodernizowana ul. Bohaterów Westerplatte.

- W budżecie znalazły się też pieniądze na nasadzenia, co bardzo nas cieszy - mówi radny Pabierowski. - To w kwestii ostatnich konferencji prasowych PO o zadbaniu o jakość powietrza w mieście, to dla nas bardzo ważne.

Radni podkreślali, że część zadań jest wieloletnich, jak choćby budowa Trasy Aglomeracyjnej, zadania związane z czystością powietrza (40 mln zł), ścieżki rowerowe (17 mln zł), rewitalizacja obszarów zaniedbanych (w 2017 r. - 28 mln zł, całość to 56 mln zł), wszystko 2017.

Czytaj więcej 20 grudnia w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" dla południa województwa oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Ptasia grypa w Lubuskiem. Do akcji wkroczyło wojsko, wybijane są kolejne ptaki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Leszek Kalinowski, Natalia Dyjas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.