Agnieszka Nawrocka [email protected]

To będzie żłobek

A tak będzie wyglądał mogileński żłobek. Placówka będzie się mieściła przy przedszkolu numer 3. Dzieci mają się w niej zjawić jesienią tego roku, trwa Fot. Urząd Miejski A tak będzie wyglądał mogileński żłobek. Placówka będzie się mieściła przy przedszkolu numer 3. Dzieci mają się w niej zjawić jesienią tego roku, trwa nabór chętnych i przetarg na budowę obiektu.
Agnieszka Nawrocka [email protected]

Trwa nabór dzieci do pierwszego żłobka w Mogilnie. Placówka będzie czynna najwcześniej jesienią tego roku.

Do żłobka będą przyjmowane maluchy, mające od pół roczku do trzeciego roku życia. W uzasadnionych przypadkach będą mogły chodzić tu dzieci mające 4 lata. W placówce będzie miejsce dla 48 dzieci.

Przypomnijmy, że starania o utworzenie żłobka trwają od grudnia 2015 roku. Na początku tego roku gmina złożyła do urzędu marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie funkcjonowania żłobka przez 22 miesiące.

- Jeżeli uzyskamy dofinansowanie ze środków unijnych, to przez okres 2 lat koszt pobytu dziecka w żłobku będzie porównywalny, a nawet niższy niż w przedszkolu - mówi Jarosław Lorek, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Wkrótce gmina Mogilno wybierze firmę, która wybuduje placówkę. Będą tu w sumie cztery sale, w tym dwie sale do całodziennego pobytu oraz dwie leżakownie.

Całość budynku to ponad 500 metrów kwadratowych. Będzie przylegał do niego taras oraz plac zabaw. - Chcieliśmy zbudować nowoczesny obiekt, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania dzieci i rodziców.

Do żłobka w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci rodziców zarejestrowanych w urzędzie pracy, czyli osoby bezrobotne oraz dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Gmina zapewnia, że będzie robić wszystko, aby placówka była czynna już jesienią. Burmistrz Leszek Duszyński przyznaje jednak, że termin 1 września może być zagrożony. To nie zmienia faktu, że rodzice już powinni składać wniosek o przyjęcie swoich pociech. Wszelkie informacje można uzyskać w przedszkolu nr 3 w Mogilnie (przy którym będzie wybudowany żłobek) oraz pod numerem telefonu 517 205 692.

Agnieszka Nawrocka [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.