To była niezwykła uroczystość. Jubileusze, medale i życzenia

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

To była niezwykła uroczystość. Jubileusze, medale i życzenia

Dariusz Nawrocki

Aż 180 osób przybyło na uroczystość z okazji złotych i diamentowych godów. Były też medale od ministra obrony narodowej.

- Jest to najbardziej wzruszająca impreza roku w Złotnikach Kujawskich. Jestem bardzo dumny, że w naszej gminie mieszkają tacy wspaniali ludzie, wspaniałe matki i wspaniali ojcowie - wyznał w trakcie uroczystości wójt Witold Cybulski.

Do restauracji Austeria w Złotnikach Kujawskich zaproszono pary obchodzące w tym roku jubileusze 50- i 60-lecia ślubu, a także rodziców, którzy wychowali swoich synów na wzorowych żołnierzy.

Jubilatom i wyróżnionym towarzyszyły najbliższe rodziny. W uroczystości udział wzięło łącznie aż 180 osób.

Piękne słowa do Złotych i Diamentowych Jubilatów skierowała Aneta Wieczorek, zastępca kierownika USC w Złotnikach Kujawskich. - Życie z drugą osobą polega czasami na uleganiu, rezygnowaniu z ważnych rzeczy, kompromisach. Nie wystarczy powiedzieć „kocham cię”. Trzeba umieć to pokazać i udowadniać. Słowa nie wystarczą - mówiła. - 50 i 60 wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczycie, że rodzina jest najważniejsza wartością w życiu człowieka. Jesteście pięknym przykładem dla następnych pokoleń, że można w wierności, miłości, uczciwości, ale także wzajemnej wyrozumiałości dotrzymać złożonych sobie przyrzeczeń ślubnych.

Przyznane przez Prezydenta RP Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymały następujące pary:

Listy gratulacyjne dla par obchodzących 60-lecie ślubu otrzymali: Czesława i Marian Michalak (3 dzieci, 6 wnuków) oraz Sabina i Franciszek Lewandowski (2 dzieci, 6 wnuków).

- Wiatr wam wiał w oczy, deszcz na głowę padał. Czasami na pewno było trudno wiązać koniec z końcem, ale wytrwaliście i możecie się cieszyć z waszego sukcesu. Wasze dzieci i wnuki są dziś z was na pewno dumne - podsumował Piotr Woźniak, przewodniczący rady gminy.

W trakcie uroczystości wręczono również Medale za Zasługi dla Obronności Kraju. Złoty Medal za wychowanie pięciu synów na wzorowych żołnierzy otrzymali Daniela i Władysław Wiktorowicz. Srebrne odznaczenia za trzech synów w wojsku przyznano: Jadwidze i Leszkowi Boguszom, Alinie Kiereckiej, Marii i Józefowi Michalskim, Bogumile i Karolowi Pawlakom, Teresie i Edmundowi Skonieczkom oraz Teresie i Edwardowi Wasiakom.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.