To była niszczycielska nawałnica...

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

To była niszczycielska nawałnica...

Edward Mazurkow

Wczorajsza nawałnica sparaliżowała miasto i narobiła mnóstwo szkód. Łamane przez wichurę drzewa pozrywały linie trakcji elektrycznej. Do zatrzymania ruchu tramwajów doszło aż w 20 miejscach, m.in. na ul. Zgierskiej (przy ul. Teresy) i Wojska Polskiego (przy ul. Głowackiego).

Polska Grupa Energetyczna odnotowała zerwanie 14 linii napowietrznych, awarie 220 stacji abonenckich, m.in. na ulicach Czereśniowej, Żeńców, Łubinowej, Biegańskiego. Natomiast Zakład Wodociągów i Kanalizacji przyjął 30 zgłoszeń o rozlewiskach, podtopieniach samochodów, posesji, zalanych skrzyżowaniach i niedrożnych wpustach. Rozlewiska tworzyły się m.in. na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Głowackiego, al. Włókniarzy z ul. Lutomierską i ul. Liściastą, ul. Pojezierskiej z ul. Zgierską, ul. Organizacji WiN z ul. Zielną, ul. Zgierskiej z ul. Teresy.

Wichura zerwała dach z domu przy ul. Pogonowskiego. Cztery rodziny musiały szukać schronienia w bursie. Na sąsiednim budynku, gdzie kładziono nowy dach, wiatr zerwał folię i doszło do zalania pomieszczeń. Na ul. Okólnej 8 złamany konar spadł na przechodnia. Mężczyzna trafił do szpitala w Zgierzu. W centrum miasta wiatr zdemolował m.in. ogródki kawiarniane na ul. Piotrkowskiej.

Perturbacje odnotowano także na kolei. Ze względu na drzewa tarasujące tory niektóre pociągi kursowały zmienionymi trasami.

Do godz. 10 do Centrum Zarządzania Kryzysowego UMŁ wpłynęło 388 zgłoszeń o szkodach spowodowanych przez nawałnicę.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.