Sławomir Bobbe

To my - finansowi maruderzy z kujawsko-pomorskiego

Czy nasze województwo nieskutecznie korzysta ze środków z RPO? Zdania są podzielone. Fot. Nadesłane/elephate Czy nasze województwo nieskutecznie korzysta ze środków z RPO? Zdania są podzielone.
Sławomir Bobbe

Bydgoski ratusz dostrzega problemy z Regionalnym Programem Operacyjnym, ale z drugiej strony zapewnia, że wykorzystywanie unijnych środków idzie nam całkiem sprawnie.

- Województwo kujawsko-pomorskie z unijnego budżetu otrzymało 1,9 mld euro - około 8,17 mld zł. Z tej puli rozdysponowano zaledwie 58 proc. środków. To najgorszy wynik w całym kraju. Łączne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 4,73 mld zł otrzymały 1 573 projekty - wynika z Ogólnopolskiego Raportu RPO 2014-2020 przygotowanego przez agencję Elephate. - W całym województwie prawie 25 proc. środków trafiło do Torunia. Wraz z powiatem ziemskim miasto otrzymało do dyspozycji ponad 1,22 mld zł - prawie 780 mln więcej niż drugie w tej klasyfikacji połączone powiaty bydgoskie. Najmniej pieniędzy z kujawsko-pomorskiego RPO popłynęło do powiatu grudziądzkiego, który otrzymał jedynie 16 mln zł.

Zarzuty o słabym wykorzystywaniu środków unijnych podnosił również minister Jerzy Kwieciński, który publicznie strofował władze województwa. Więcej na ten temat w pełnej wersji artykułu. 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.