To są szkoły przyjazne wodzie, a przy tym aktywne i błękitne. Wyróżnił je RZGW w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. RZGW Bydgoszcz
Marek Weckwerth

To są szkoły przyjazne wodzie, a przy tym aktywne i błękitne. Wyróżnił je RZGW w Bydgoszczy

Marek Weckwerth

17 szkół i 2700 uczniów wzięło udział w drugiej edycji programu "Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie" organizowanego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.

"Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie" to program dedykowany młodym uczącym się ludziom, w którym promuje się proekologiczne zachowania, buduje nawyki bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych oraz propaguje bezpieczną rekreację nad i na wodzie.

RZGW "Wody Polskie" w Bydgoszczy administruje wodami w części województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego, i z tych regionów pochodzą szkoły uczestniczące w programie "Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie".

Jedenaście szkół otrzymało w 2022 roku certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie. Certyfikat RZGW w Bydgoszczy przyznawany jest na 2 lata. Potem dana szkoła może ubiegać się o jego odnowienie lub kontynuować program "Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie" każdego roku. 

Które szkoły w regionie otrzymały certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie? Jak dołączyć do programu? Jakie warunki musi spełnić szkoła? Co daje certyfikat? Czytaj o tym w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.