To ten mężczyzna napadł na pocztę w Rybniku

Czytaj dalej
Aleksander Król

To ten mężczyzna napadł na pocztę w Rybniku

Aleksander Król

W kominiarce, wymachując pistoletem, sterroryzował pracownicę poczty, która przerażona oddała mu pieniądze. Potem z łupem uciekł w nieznanym kierunku.

W poniedziałek informowaliśmy o napadzie na placówkę pocztową, znajdującą się wśród wysokich bloków przy ulicy Kilińskiego w Rybniku. Policja posiada już rysopis sprawcy. Jak się okazało, mężczyznę nagrały kamery monitoringu.

To ten mężczyzna napadł na pocztę w Rybniku
Aleksander Król

- W poniedziałek około 12.30, dyżurny rybnickiej komendy policji otrzymał informację o napadzie na placówkę pocztową przy ulicy Kilińskiego. Zamaskowany sprawca, przy pomocy przedmiotu przypominającego broń palną, dokonał zaboru pieniędzy i uciekł. Na skutek napadu żadna osoba nie odniosła obrażeń - mówi sierżant sztabowy Dariusz Jaroszewski z Komendy Policji w Rybniku, dodając, że śledczy, pod nadzorem prokuratury, wykonują czynności, które mają na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz doprowadzić do zatrzymania sprawcy. Dlatego też policja opublikowała wizerunek osoby podejrzanej o dokonanie przestępstwa oraz nagranie wideo, które pokazujemy powyżej.
Na nagraniu widać, jak mężczyzna idzie chodnikiem przy ul. Kilińskiego, od strony ul. Wodzisławskiej (tuż obok sklepu Biedronka, tyle że po drugiej stronie chodnika) w kierunku kamery.

Podejrzany jest w wieku około 30 lat, szczupły, około 175 cm wzrostu. Był ubrany w ciemne spodnie, granatową kurtkę, ciemną czapkę i buty koloru czarnego. Policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości oraz miejsca pobytu sprawcy.

To ten mężczyzna napadł na pocztę w Rybniku

- Osoby, które poruszały się pojazdami z rejestratorami jazdy w rejonie ulic Kilińskiego i Wodzisławskiej w Rybniku w godzinach 12.20-13, prosimy o weryfikację nagrań. Możliwe, że zarejestrowali podejrzanego - mówi Dariusz Jaroszewski.

- Wszystkie osoby mogące pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny oraz osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku - dodaje Jaroszewski.

Można dzwonić w tej sprawie pod numer telefonu: 32,429 52 55, kontaktować się z Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mailowo: [email protected] lub telefonicznie: (32) 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji, tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112.

Wczoraj na drzwiach placówki pocztowej znajdującej na blokowisku przy Kilińskiego wisiała kartka: "Urząd nieczynny. Przepraszamy”.

- Zamknęli, bo był napad. Panie, tu było jak w kinie. Pełno policji. Szukają tego terrorysty - mówi nam starszy mężczyzna, mieszkaniec jednego z wysokich bloków przy ulicy Kilińskiego.

To ten mężczyzna napadł na pocztę w Rybniku
Aleksander Król
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.