Tomasz Kaczmarek nowym wicestarostą Krosna Odrzańskiego

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Tomasz Kaczmarek nowym wicestarostą Krosna Odrzańskiego

Łukasz Koleśnik

Podczas sesji rady powiatu wybrano nowego wicestarostę Tomasza Kaczmarka, który dał się poznać w walce o szpital.

Do tej pory obowiązkami wicestarosty zajmował się Grzegorz Świtalski. Na pytanie dlaczego rezygnuje, odpowiada krótko, ale też dość tajemniczo: - Ustępuję ze stanowiska ze względów osobistych.

Takich samych słów użył podczas posiedzenia rady powiatu, jeszcze zanim radni przyjęli jego rezygnację.
- Dziękuję Grzegorzowi za współpracę. Ostatnie lata nie były łatwe, wręcz przeciwnie - mówi starosta Mirosław Glaz. - G. Świtalski ciężko pracował, będąc na tym stanowisku i za to należy mu się szacunek. Naprawdę dużo mi pomagał. Dlatego dziś mówię do zobaczenia, a nie żegnaj.

Choć G. Świtalski nie mówi otwarcie o powodach odejścia, to dzieli się swoimi najbliższymi planami.
- Obecnie jestem bez pracy. Mam kilka propozycji. Muszę się im przyjrzeć. Istnieje możliwość powrotu do zawodu nauczyciela w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie - przyznaje.

Podczas sesji starosta przedstawił kandydata na swojego zastępcę, Tomasza Kaczmarka, który do tej pory był asystentem M. Glaza do spraw oświaty oraz zajmował się kontaktem z mediami. Wcześniej m.in. piastował stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Grabicach, startował również w wyborach na wójta gminy Gubin, ale nie zdobył odpowiedniego poparcia.

- Sprawdził się jako mój asystent - zaznacza starosta Glaz. - W ostatnim, trudnym czasie wziął na siebie ciężar walki o szpital z poprzednim zarządcą, Grupą Nowy Szpital. Do tego trzeba mieć naprawdę dużo sił i wytrwałości. Te cechy niewątpliwie posiada. Jest też aktywny i jestem pewien, że będzie poświęcał się na tym stanowisku dla dobra wszystkich mieszkańców.

Jeszcze zanim doszło do głosowania, przed radnymi wystąpił kandydat na wicestarostę: - Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i przez 15 lat pracowałem jako wuefista oraz wychowawca. W kadencji 2006-2010 zostałem członkiem rady miasta w Gubinie.

Kaczmarek przyznał, że oczkiem w jego głowie jest oświata, sport i rekreacja, a także rozwój młodzieży, czyli kierunki, w których się kształcił.

Tomasz Kaczmarek (na pierwszym planie) został wybrany na zastępcę starosty Mirosława Glaza. Zastąpił Grzegorza Świtalskiego.
Łukasz Koleśnik Tomasz Kaczmarek (na pierwszym planie) został wybrany na zastępcę starosty Mirosława Glaza. Zastąpił Grzegorza Świtalskiego.

- Przez lata, kiedy pełniłem mandat radnego, staraliśmy się w Gubinie robić wszystko, aby rozwijać młodzież pod kątem sportowym i nie tylko. W tym czasie powstało kilka orlików, z których do dziś się korzysta - podkreślał podczas przemówienia Tomasz Kaczmarek.

Starosta M. Glaz dodał również, że jego kandydat otrzymał rekomendację partii rządzącej, czyli Prawa i Sprawiedliwości. - Po wielu rozmowach z posłem Jackiem Kurzępą oraz Andrzejem Rochmińskim, sekretarzem PiS w powiecie krośnieńskim, uznaliśmy, że Tomasz Kaczmarek to odpowiedni kandydat na stanowisko wicestarosty - podkreśla Glaz.

Po przemówieniach doszło do tajnego głosowania. 16 radnych wrzuciło głosy do urny, a chwilę później odczytano wyniki.
Jak się okazało, nie wszyscy obdarzyli nowego kandydata zaufaniem. Pięciu radnych uznało, że T. Kaczmarek nie jest dobrym kandydatem na starostę, jednak pozostali poparli tę kandydaturę i tym samym powitano nowego wicestarostę.

- Mam nadzieję, że nie zawiodę nikogo, piastując to stanowisko - powiedział zaraz po ogłoszeniu wyników Tomasz Kaczmarek.
- Moim najważniejszym hasłem jest „Powiat dla wszystkich”. Jestem świadomy tego, że przed nami dobre i złe chwile. Jednak jako trener m.in. biegów maratońskich z przeszkodami mogę śmiało powiedzieć, że właśnie przeszkody nie są mi straszne - zaznaczał nowy wicestarosta.

Dodatkowo podziękował również swojemu poprzednikowi za wykonaną pracę.
- To dla mnie nowy rozdział. Myślę, że będziemy dobrze współpracować. Proszę mnie nie oszczędzać. Na pewno dam z siebie wszystko - powiedział do zebranych radnych i pracowników starostwa.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.