Tomasz Korzeń najlepszym kierowcą bielskiego MZK. Najtrudniejszy był dla niego... slalom autobusem

Czytaj dalej
Fot. Materiały Prasowe
JAK

Tomasz Korzeń najlepszym kierowcą bielskiego MZK. Najtrudniejszy był dla niego... slalom autobusem

JAK

Tomasz Korzeń zdobył tytuł Najlepszego Kierowcy Autobusowego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Do części praktycznej zakwalifikowało się 10 kierowców. W części praktycznej musieli m.in. jechać z zasłoniętym licznikiem oraz slalomem z piłką położoną na talerzu zamontowanym z przodu autobusu.

Duże emocje towarzyszyły Konkursowi na Najlepszego Kierowcę Autobusowego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Dziesięciu uczestników rywalizowało na terenie bielskiej zajezdni MZK podczas części praktycznej. To pracownicy, którzy najlepiej poradzili sobie w pierwszym, teoretycznym etapie. Wówczas mieli do czynienia z pytaniami z zakresu przepisów ruchu drogowego, zasad przewozu pasażerów czy pierwszej pomocy.

Teraz ich wiedzę i umiejętności sprawdzano w praktyce. W finale kierowcy musieli zmierzyć się z pięcioma zadaniami. Wśród tych najbardziej widowiskowych była jazda z określoną prędkością przy zasłoniętym liczniku, zatrzymanie autobusu równo metr przed przeszkodą czy trafienie laserem zamontowanym na lusterku w znajdującą się na ziemi tarczę. Wykonanie oceniało jury składające się z pracowników spółki oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Najlepiej poradził sobie Tomasz Korzeń, który od 10 lat pracuje w bielskim MZK. Mimo dużego doświadczenia, przyznaje, że przygotowywał się do udziału w tym konkursie. Jego zdaniem, najtrudniejsza w części praktycznej była konkurencja z pomiarem prędkości radarem i slalom z piłką położoną na talerzu zamontowanym z przodu autobusu.

Pozostało jeszcze 31% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
JAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.