Łukasz Pado

Tomasz Leyko: Stal Rzeszów powinna wziąć przykład ze Stali Mielec w kwestii organizacji klubu

Tomasz Leyko doskonale zna realia sportu na Podkarpaciu, przez wiele lat był dziennikarzem sportowym Fot. Polska Press Tomasz Leyko doskonale zna realia sportu na Podkarpaciu, przez wiele lat był dziennikarzem sportowym
Łukasz Pado

- Cieszy mnie dobra gra piłkarzy Stali Mielec i medal Developresu, a problemy Stali Rzeszów wzięły się z kłopotów organizacyjnych – tak Tomasz Leyko, były dziennikarz sportowy, a obecnie rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podkarpackiego podsumowuje rok 2017.

Jak ci minął rok 2017?
Był udany, jeśli kolejny będzie taki sam albo lepszy, będę zadowolony.

To był rok sukcesów, ale i rozczarowań w podkarpackim sporcie. Do tych pierwszych możemy z pewnością zaliczyć brązowy medal siatkarek Developresu Rzeszów czy występy piłkarzy Stali Mielec...
Mnie w dużej mierze cieszy to, że zespół z Podkarpacia być może w niedługim czasie wróci na piłkarskie salony, myślę tutaj o piłkarzach Stali Mielec, bo tak jak powiedział kapitan tego zespołu Mateusz Cholewiak: „Kto nam zabroni marzyć?”. Do tego celu jest jeszcze oczywiście daleka droga, ale cele trzeba sobie stawiać, bo w innym przypadku nic z tego nie będzie. Jeśli chodzi o siatkarki Developresu to jest to bardzo pozytywny przykład z tego roku. Drużyna wykonała, w porównaniu z poprzednimi latami ogromny krok do przodu. Życzę im powodzenia w Lidze Mistrzyń, bo mam nadzieję, że wkrótce polska liga będzie dla nich jedynie miejscem do ogrywania się, a tym miejscem docelowym, gdzie będą odnosić sukcesy, będzie właśnie Liga Mistrzyń.

W dalszej części wywiadu o:

 • przyczynach porażek rzeszowskich klubów
 • piłce ręcznej w Mielcu
 • plebiscycie na najlepszego sportowca Podkarpacia w 2017 roku
 • życzeniach na 2018 rok
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.