Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Czy Białystok doczeka się prezydenta Kobiety

Tomasz Maleta: Czy Białystok doczeka się prezydenta Kobiety
Tomasz Maleta

Nie ma kobiet nawet wśród czterech zastępców Tadeusza Truskolaskiego. Co prawda kilka lat temu była Renata Przygodzka, ale był to wyjątek potwierdzający regułę.

Panie są za to dyrektorami departamentów i wiceprezesami spółek komunalnych. To pochodna ich wiedzy, umiejętności. Połączenie tych zalet z chęcią odgrywania znaczącej roli na miejskiej scenie politycznej to warunek niezbędny do przetarcia drogi do najważniejszego fotela w mieście.

Do tej pory taka postać się nie objawiła. Może to wina procesu wyborczego, którego głównymi czynnikami są lojalność wobec partii i hierarchii politycznej. Na samodzielność nie ma miejsca, a nią musi kierować się pierwsza kobieta, która odważy się zawalczyć o prezydenturę Białegostoku.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.