Tomasz Maleta: Jak świętować to z głową, czyli Dni Wolności

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Jak świętować to z głową, czyli Dni Wolności

Tomasz Maleta

Lotem błyskawicy obiegła kraj wieść senatorska, że być może Polacy będą świętować najdłużej w dziejach nowoczesnej Europy, a może i świata. Czyli od 2 aż do 10 czerwca. Co prawda nie mają to być dni wolne od pracy, ale dziewięć dni celebracji i tak ma swoją wyjątkową wymowę. W ten sposób senatorowie PO chcą spiąć klamrą ogólnopolską spod szyldu „Dni Wolności” kilka okrągłych rocznic przypadających w tym roku, choć oddalonych od siebie miesiącami. Ale przede wszystkim upamiętnić pierwszą wizytę Jana Pawła II z czerwca 1979 roku.

Po ubiegłorocznych perypetiach związanych z wprowadzeniem dnia wolnego 12 listopada, nazajutrz po setnej rocznicy odzyskania niepodległości, kwestią czasu było to, że pojawią się inne pomysły na świętowanie. Tym razem wystąpiono odpowiednio wcześnie, a brak wolnego nie niesie za sobą nieprzyjemnych konsekwencji dla gospodarki, przedsiębiorców i pracowników.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.