Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Krajobraz po drugiej turze wyborów

Tomasz Maleta: Krajobraz po drugiej turze wyborów Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta: Krajobraz po drugiej turze wyborów
Tomasz Maleta

No i po wyborach samorządowych. Kolejne, jeśli nie wydarzą się niespodziewane okoliczności, dopiero w 2023 roku. Ci którzy teraz wygrali, w gruncie rzeczy zapewnili sobie pięć lat spokojnego życia. Przegrani obeszli się smakiem, przeszła im koło nosa taka okazja. Chyba największy niedosyt maja jednak ci, którzy po czterech latach musieli opuścić fotel włodarza. Dla wielu powrót do świata poza urzędem może być dość trudną do zniesienia traumą. Ale i tak są w lepszej sytuacji niż przeciętny pracownik, który nagle traci, i to z nie swojej winy, robotę. On przeważnie zdany jest na siebie, a taki włodarz spokojnie może liczyć na kolegów. Oni zapewne mu pomogą. Ta prawidłowość to wspólny mianownik łączący zwalczające się na co dzień strony barykady samorządowo-partyjno-towarzyskiej.

W aglomeracji białostockiej druga tura zakończyła się remisem. Dwóch włodarzy obroniło swoje fotele, dwa inne skutecznie zaatakowały młode wilki. Tradycji zadość stało się w Łapach. Od 2002 roku, czyli od pierwszych bezpośrednich wyborów włodarzy, żaden burmistrz tego miasta nie rządził dwie kadencje. W 2002 wygrał Tadeusz Wróblewski, w 2006 roku Roman Czepe.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.