Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Toż to rokosz otwarty w Podlaskim PIS!

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

Tak należało interpretować wybór przewodniczącego podlaskiego sejmiku, choć głosowanie było tajne. Wskazany przez centralę z Nowogrodzkiej w Warszawie Marek Komorowski musiał uznać wyższość Karola Pileckiego z Koalicji Obywatelskiej. Bogu ducha winny radny PiS przegrał nie tyle z radnym opozycji - dla którego wybór był takim samym zaskoczeniem, jak dla wszystkich obserwatorów podlaskiej sceny politycznej - co z kolegami z własnych szeregów. Wyniki głosowania były wymowne: trzy głosy nieważne, a dwa za radnym Platformy Obywatelskiej. Arytmetyka okazała się bezlitosna.

Z jednej strony dowodziła, że animozje między różnymi frakcjami PiS są przeogromne. Tak bardzo, że ich akolici skłonni byli uszczerbić zwycięstwo z 21 października. Do tej pory podlaski PiS był najwierniejszym zakonem prezesa partii, wręcz jego janczarami. Nigdy z nich nie wyszła żadna herezja. Wczoraj widzieliśmy pierwszą demonstrację sprzeciwu.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.