Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Toż to rokosz otwarty w Podlaskim PIS!

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

Tak należało interpretować wybór przewodniczącego podlaskiego sejmiku, choć głosowanie było tajne. Wskazany przez centralę z Nowogrodzkiej w Warszawie Marek Komorowski musiał uznać wyższość Karola Pileckiego z Koalicji Obywatelskiej. Bogu ducha winny radny PiS przegrał nie tyle z radnym opozycji - dla którego wybór był takim samym zaskoczeniem, jak dla wszystkich obserwatorów podlaskiej sceny politycznej - co z kolegami z własnych szeregów. Wyniki głosowania były wymowne: trzy głosy nieważne, a dwa za radnym Platformy Obywatelskiej. Arytmetyka okazała się bezlitosna.

Z jednej strony dowodziła, że animozje między różnymi frakcjami PiS są przeogromne. Tak bardzo, że ich akolici skłonni byli uszczerbić zwycięstwo z 21 października. Do tej pory podlaski PiS był najwierniejszym zakonem prezesa partii, wręcz jego janczarami. Nigdy z nich nie wyszła żadna herezja. Wczoraj widzieliśmy pierwszą demonstrację sprzeciwu.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.