Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Wygrani i przegrani w wyborach samorządowych 2018

Tomasz Maleta: Wygrani i przegrani w wyborach samorządowych 2018 Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta: Wygrani i przegrani w wyborach samorządowych 2018
Tomasz Maleta

Bez wątpienia największym zwycięzcą niedzielnych wyborów jest Tadeusz Truskolaski. Nie tylko dlatego, że nieoficjalne wyniki są jeszcze lepsze niż te sondażowe z dnia głosowania.

Wspólny mianownik sprowadza się do tego, że nie będzie drugiej tury. Tym samym Tadeusz Truskolaski nie tylko powtórzył wynik sprzed ośmiu lat, ale uniknął nerwówki z 2014 roku. Brakujące wtedy 0,63 proc. spowodowało 10 dni dość brutalnej walki z Janem Dobrzyńskim. Na dodatek wtedy stracił większościowe poparcie w radzie.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.