Tor już przetestowany

Czytaj dalej
Fot. pzm
Magdalena Zimna

Tor już przetestowany

Magdalena Zimna

Na 275,5-metrowym torze ułożonym na płycie Stadionu Narodowego odbyły się już zawody. Tor szykowany na weekendowe turnieje testowali juniorzy.

Tor jest dłuższy i szerszy od zeszłorocznego. I jak zapewniają organizatorzy Grand Prix Polski, również o wiele lepiej przygotowany (w ubiegłym roku właśnie z powodu fatalnie przygotowanej nawierzchni trzeba było przerwać zawody).

W poniedziałek w Warszawie tor testowali żużlowcy z zaplecza kadry narodowej juniorów. Pod okiem Marka Cieślaka, Zenona Plecha i Rafała Dobruckiego młodzi zawodnicy mieli okazję sprawdzić nawierzchnię. - To prawdziwa bajka w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dobrą decyzją było przesunięcie zawodów o miesiąc w stosunku do roku ubiegłego. Dzięki temu, że jest teraz cieplej można było przygotować dobry tor - przyznał Zenon Plech, były żużlowiec i trener, który był w grupie nadzorującej prace na nawierzchnią. Razem z m.in. Markiem Cieślakiem. Trenerem żużlowej reprezentacji Polski potwierdził, że tor jest gotowy do zawodów.

Geometria toru jest bardzo dobra, pozwala na walkę przy bandzie i ataki przy krawężniku. Jeździło się naprawdę przyjemnie, miałem kilka okazji do wyprzedzania i nie mogę narzekać - powiedział Krystian Pieszczek, zdobywca 15 punktów.

Podczas rywalizacji nie zanotowano ani jednego upadku, co świadczy o tym, że nawierzchnia nadaje się do widowiskowego ścigania. Potwierdzała to m.in. świetna walka Oskara Bobera z Bartoszem Smektałą już w II biegu, a także pojedynek Krystiana Pieszczka z Damianem Dróżdżem w gonitwie XIII, gdy lepszy okazał się wrocławianin. - Materiał dobrze odsypywał się na zewnętrzną i mogłem przez to wyprzedzić kilku rywali - mówił Damian Dróżdż.

Turniej zakończył się zwycięstwem duetu Marcin Nowak - Oskar Bober.

W czwartek tor ma zostać odebrany przez Międzynarodową Federację Motocyklową. W piątek odbędzie się na nim oficjalny trening uczestników Grand Prix Polski (tym razem już z udziałem publiczności).

Zawody zaplanowano na weekend. W sobotę 14 maja odbędzie się turniej Grand Prix (początek godz. 19.00), z udziałem czterech Polaków. O punkty walczyć będą stali uczestnicy cyklu: Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki (Jarosław Hampel wciąż nie jest gotowy po kontuzji) oraz Patryk Dudek, który dostał dziką kartę na te zawody.

W niedzielę na Narodowym odbędzie się również mecz Polska - Reszta Świata (godz. 14.00). To spotkanie będzie przy okazji symbolicznym pożegnaniem Tomasza Golloba z występami w narodowej kadrze.

Bilety są jeszcze dostępne na www.kupbilet.pl/sgp2016.

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.