Toruń kontra Słupsk - play off TBL zaczyna się bardzo ciekawie

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Capar
Tomasz Froehlke

Toruń kontra Słupsk - play off TBL zaczyna się bardzo ciekawie

Tomasz Froehlke

Dziś najciekawsze starcie w ćwierćfinale play off: Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk. A jutro do boju rusza Anwil Włocławek.

Konia z rzędem temu, kto wskaże faworyta starcia toruńsko-słupskiego. Na pewno będzą to mecze bardzo interesujące i zacięte. Czwarty po rundzie zasadniczej Polski Cukier podejmuje piątych Czarnych. Na tym etapie gra się do trzech zwycięstw, więc pierwsze dwa mecze są w Toruniu, trzeci i ewentualnie czwarty mecz w Słupsku, a ewentualnie piąty mecz znów w Toruniu. W rundzie zasadniczej był remis: w Słupsku wygrali Czarni 78:71, a w Toruniu Polski Cukier 84:60.

Jutro za to do boju rusza druga drużyna z naszego regionu - Anwil. Włocławianie zajęli trzecie miejsce po rundzie zasadniczej i podejmują szóste Wilki Morskie Szczecin. Choć w rundzie zasadniczej wygrali dość pewnie oba mecze z Wilkami (69:54 i 94:63) play off rządzi się innymi prawami i mecze także mogą okazać się bardzo zacięte. Anwil jeszcze w tym sezonie nie przegrał na własnym parkiecie, więc jeżeli tą passę podtrzyma, będzie awans do półfinału.

Pierwsze mecze: dzisiaj Polski Cukier - Czarni (19.50, Polsat Sport News), Stelmet Zielona Góra - Asseco Gdynia (18.00); jutro Anwil - Wilki Morskie (18.00), Rosa Radom - Polfarmex Kutno (19.50, Polsat Sport News).

Tomasz Froehlke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.