Mirosława Kruczkiewicz-Siebers

Toruń. Rozstrzygnięto konkurs na kierowanie Teatrem "Baj Pomorski"

Zbigniew Lisowski wygrał kolejny konkurs na zarządzanie Bajem Pomorskim. Teatrem kieruje od 2003 roku Zbigniew Lisowski wygrał kolejny konkurs na zarządzanie Bajem Pomorskim. Teatrem kieruje od 2003 roku
Mirosława Kruczkiewicz-Siebers

Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru „Baj Pomorski”, pozostanie na tym stanowisku. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 roku.

Do konkursu przystąpiły trzy osoby, przy czym jedna z nich nie spełniła wymogów formalnych. Ostatecznie więc Zbigniew Lisowski rywalizował z jednym kontrkandydatem. Wygrał siedmioma głosami za przy dwóch wstrzymujących się (komisja była dziewięcioosobowa).
Jeśli zwycięzca konkursu porozumie się co do warunków objęcia stanowiska z władzami miasta, które jest organem prowadzącym teatr przy Piernikarskiej, będzie kierował Bajem przez kolejne pięć sezonów. W obowiązkach dyrektora Baja Pomorskiego, oprócz zarządzania teatrem i przygotowywania atrakcyjnej oferty kulturalnej głównie dla dzieci, jest organizowanie festiwali, w tym Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” oraz Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora.
Zbigniew Lisowski kieruje Bajem Pomorskim od 2003 roku. Jest rekordzistą – funkcję dyrektora pełni najdłużej ze wszystkich dotychczasowych szefów toruńskiego teatru działającego już od 76 lat.
Kilka tygodni temu rozstrzygnięty został też konkurs na dyrektora Teatru im. Wilama Horzycy. Wygrała go Renata Derejczyk.

Mirosława Kruczkiewicz-Siebers

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.