Toruń staje się coraz bardziej atrakcyjny dla biznesu – w ostatnich latach tylko w obiekty przemysłowe zainwestowano tu grube miliony

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Justyna Wojciechowska-Narloch

Toruń staje się coraz bardziej atrakcyjny dla biznesu – w ostatnich latach tylko w obiekty przemysłowe zainwestowano tu grube miliony

Justyna Wojciechowska-Narloch

Ponad 62 tys. m kw. powierzchni mieć będzie centrum dystrybucyjne Panattoni, pod którego budowę w czwartek wmurowano kamień węgielny.

To kolejne duże przedsięwzięcie w mieście i okolicach. Jak już informowaliśmy, Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.

Największe w regionie

Panattoni Park Toruń przy ul. Przelot składać się będzie z dwóch budynków magazynowych o łącznym metrażu 62,5 tys. m kw. Moduły mogą być dowolnie kształtowane, dzięki czemu powierzchnia parku z łatwością może być dostosowana do potrzeb najemców reprezentujących różne branże, w tym sektor produkcyjny.

- Toruń to kolejny mało doceniany przez branżę magazynową rynek, a samo miasto położone jest u zbiegu autostrady A1, liczy około 200 tys. mieszkańców z czego ponad 130 tys. znajduje się w wieku produkcyjnym. Dlatego postanowiliśmy to wykorzystać – tłumaczy Dorota Jagodzińska, dyrektor marketingu Panattoni Europe.

Dotychczas firma zrealizowała w regionie m.in. własny park Panattoni Park Toruń I, dwa obiekty dla sieci Carrefour i Kaufland, a także własny kompleks w Bydgoszczy.

Magazyn z robotami

Tu trzeba przywołać inne bardzo ważne dla miasta inwestycje. Bez wątpienia należy do nich centrum dystrybucyjne Grupy Neuca wybudowane na osiedlu JAR. Magazyn przy ul. Fortecznej ma powierzchnię ponad 14 tys. m kw. Obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w branży. Wyposażenie magazynu w najnowsze technologie powoduje, że jego maksymalna przepustowość wynosi do 675 tys. opakowań dziennie. Magazyn posiada automaty do wydawania produktów, ma także najnowocześniejsze w branży przenośniki transportujące. Dzięki zastosowanym technologiom zamówienia do aptek mogą być realizowane nawet w mniej niż dobę.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.