Toruńska posłanka pyta w Ministerstwie Środowiska co z dotacją na budowę Geotermii Toruń

Czytaj dalej
Fot. Ministerstwo Środowiska
Paweł Kędzia

Toruńska posłanka pyta w Ministerstwie Środowiska co z dotacją na budowę Geotermii Toruń

Paweł Kędzia

- Dlaczego do tej pory nie wypłacono przyznanej dotacji na odwierty geotermalne w Toruniu? - pyta posłanka Anna Sobecka.

Posłanka Anna Sobecka (PiS) zwróciła się do Ministerstwa Środowiska o wyjaśnienia w sprawie dotacji dla Geotermii Toruń.

„Rozwój energetyki geotermalnej to szansa na sprostany globalnym wyzwaniom klimatycznym, ponieważ taki rodzaj pozyskania energii jest bezemisyjny. Tymczasem mimo zmiany rządu geotermia toruńska wciąż napotyka na problemy” - pisze posłanka. „Potrzebna ciepłownia wciąż nie powstała, a sama inwestycja napotyka na ciągłe blokady. Ponadto obok dotacji potrzebna jest też pożyczka i własne środki. Tymczasem NFOŚiGW zaproponował pierwotnie tak złe warunki, jak nikomu innemu”.

Parlamentarzystka domaga się wyjaśnień, dlaczego do tej pory nie wypłacono przyznanej dotacji, kiedy zostanie ona przekazana i czy prawdą jest, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chciał udzielić pożyczki z oprocentowaniem 6 proc., gdy inne podmioty otrzymywały pożyczkę oprocentowaną 1,5 procenta.

O jaką dotację chodzi posłance Annie Sobeckiej? Czy to jedyne publiczne środki, które zostaną przekazane fundacji Lux Veritatis? - o tym m.in. przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kędzia

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.