Toruński Rower Miejski 2.0. Nie będzie rowerów specjalnych

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Paweł Kędzia

Toruński Rower Miejski 2.0. Nie będzie rowerów specjalnych

Paweł Kędzia

Miasto powtarza przetarg na obsługę Toruńskiego Roweru Miejskiego. Preferowane będą oferty tych firm, które szybciej uruchomią wypożyczalnie.

Z końcem listopada tego roku wygasła czteroletnia umowa z dotychczasowym operatorem Toruńskiego Roweru Miejskiego. Do 23 stycznia trwa drugi przetarg na obsługę systemu.

- Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyna oferta, która wpłynęła znacznie przekraczała budżet zaplanowany na to przedsięwzięcie - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Miasto zamierzało przeznaczyć na Toruński Rower Miejski 6 mln zł: 2,4 mln zł w pierwszym roku i po 1,2 mln zł w kolejnych latach. Problem w tym, że firma Nextbike - operator systemów rowerów publicznych m.in. w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu - za swoje usługi zaproponował 7,3 mln złotych. W tej cenie operator zobowiązywał się do uruchomienia aż 11 nadprogramowych - sponsorskich stacji w Toruniu. Przypomnijmy, że miasto zaplanowało uruchomienie 40 wypożyczalni: 22 w dotychczasowych punktach i 18 w nowych lokalizacjach.

W pierwotnym przetargu nowy operator miał uruchomić system z początkiem kwietnia. Skoro firmy mają czas do 23 stycznia na składanie ofert, termin kwietniowy jest mało realny. Zaradzić mają temu zapisy w regulaminie.

- Wprowadziliśmy punktację, gdzie jednym z kryteriów jest termin uruchomienia rower miejskiego - mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Oferenci otrzymają dodatkowe punkty za uruchomienie wypożyczalni w terminie szybszym niż 120 dni od podpisania umowy. Przypomnijmy, że cztery lata temu start TRM opóźnił się o 17 dni, za co firma zapłaciła 92 tys. złotych kary umownej.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kędzia

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.