Paweł Kędzia

Toruński Rower Miejski. To już pewne, że start miejskiej wypożyczalni się opóźni. Pytanie, jak bardzo?

Toruński Rower Miejski, nie licząc pierwszego roku funkcjonowania, był dostępny od marca. W tym roku początkowo miał pojawić się w kwietniu, ale ze względu Fot. Jacek Smarz Toruński Rower Miejski, nie licząc pierwszego roku funkcjonowania, był dostępny od marca. W tym roku początkowo miał pojawić się w kwietniu, ale ze względu na toczące się postępowania, na ulice wyjedzie latem.
Paweł Kędzia

Krajowa Izba Odwoławcza nakazała ponowne rozpatrzenie ofert w przetargu na operatora Toruńskiego Roweru Miejskiego.

Kilka tygodni temu Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na operatora Toruńskiego Roweru Miejskiego. Najniższą cenowo propozycję - na ponad 6,2 mln zł - złożyło konsorcjum firm: Arkus & Romet Group i WiM System. Warszawska firma BikeU zaoferowała ponad 6,7 mln złotych. Najdroższą ofertę - na ponad 9,2 mln zł - złożyła firma Nextbike Polska z Warszawy. Ostatecznie za najkorzystniejszą urzędnicy uznali ofertę warszawskiej firmy BikeU.

- Pomimo najniższej ceny, konsorcjum zostało odrzucone, ponieważ nie spełniało warunków udziału w przetargu. Na etapie postępowania konsorcjum nie wykazało bowiem, że należycie wykonało dostarczenie i zarządzanie systemem roweru publicznego obejmującego co najmniej 300 rowerów działającego nie mniej niż 12 miesięcy - wskazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

- W przetargu punktowano przede wszystkim cenę (60 proc.), ale też deklarowane wcześniejsze uruchomienie systemu od wymaganego maksymalnego terminu, wynoszącego 120 dni od dnia podpisania umowy (25 proc.) oraz dodatkowe stacje (15 proc.)- przypomina Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD.

Konsorcjum Arkus & Romet z WiM System nie zgodziło się z takim rozstrzygnięciem, dlatego złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała odwołanie.

Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kędzia

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.