Tragedia w Nieledwi. 12-latek postrzelił śmiertelnie kolegę. Ojciec stanął przed sądem

Czytaj dalej
Fot. Jakub Marcjasz/Dziennik Zachodni
Jakub Marcjasz

Tragedia w Nieledwi. 12-latek postrzelił śmiertelnie kolegę. Ojciec stanął przed sądem

Jakub Marcjasz

Przed Sądem Rejonowym w Żywcu odbyła się pierwsza rozprawa w związku z tragedią, jaka wydarzyła się w listopadzie w Nieledwi na Żywiecczyźnie. W trakcie zabawy bronią 12-latek śmiertelnie postrzelił swojego kolegę. O nieumyślne spowodowanie śmierci nastolatka oskarżony został ojciec chłopaka, który oddał strzał.

Prokuratura Rejonowa w Żywcu skierowała do Sądu Rejonowego w Żywcu akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi B. o czyny z art. 155 k.k. i art. 263 § 3 k.k. Pierwsza rozprawa odbyła się 14 czerwca.

Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego w trybie konsensualnym, domagając się wraz z obrońcą wymierzenia kary łącznej z warunkowym zawieszeniem wykonania.

- Prokurator, oskarżyciel posiłkowy oraz jego pełnomocnik nie wyrazili zgody na wydanie wyroku w tym trybie - informuje prokuratura.

Natomiast wobec Huberta B. prowadzone było postępowanie z udziałem prokuratora przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w trybie Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Wobec niestwierdzenia demoralizacji małoletniego postępowanie zostało umorzone.

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 8 sierpnia.

CO SIĘ WYDARZYŁO W NIELEDWI
TO BYLI BARDZO DOBRZY KOLEDZY: MIESZKAŃCY W SZOKU

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy tragicznego zdarzenia z dnia 2 listopada 2015 roku, które rozegrało się w miejscowości Nieledwia. Podczas zabawy bronią jeden z chłopców oddał strzał z broni myśliwskiej trafiając w głowę swego kolegę. Postrzelony 12-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Jak ustalono w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Żywcu, broń z której oddano strzał należała do ojca chłopca, który pozostawił ją w domu bez należytego zabezpieczenia. Mężczyzna posiadał stosowne pozwolenie na broń i amunicję.

Mieszkańcy Nieledwi są wstrząśnięci

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
*Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Jakub Marcjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.