Joanna Krężelewska

Tragedia ze Szczecinka trafiła na sądową wokandę. Urodziła dziecko do sedesu. Żywe wyrzuciła z okna

Pauli S. za zabójstwo dziecka grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat albo dożywocie za kratami Fot. Joanna Krężelewska Pauli S. za zabójstwo dziecka grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat albo dożywocie za kratami
Joanna Krężelewska

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa noworodka. Do tragedii doszło w październiku ubiegłego roku w Szczecinku.

25-letnia Paula S. urodziła dziecko do sedesu po czym wyrzuciła przez okno łazienki z mieszkania na pierwszym piętrze kamienicy. Po pięciu dniach chłopczyk zmarł.

- Rzuciłam jak rzecz. Nawet na to nie spojrzałam. Nie spodziewałam się, że to dziecko - mówiła Paula S. podczas przesłuchania przez prokuratora krótko po zdarzeniu. W środę, już przed obliczem sądu, przyznała się „do popełnienia czynu, ale nie do zabójstwa” - jak powiedziała.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.