Tramwaje Śląskie szukają imienia dla swojego nowego wozu. Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa

Czytaj dalej
Fot. tos
Tomasz Szymczyk

Tramwaje Śląskie szukają imienia dla swojego nowego wozu. Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa

Tomasz Szymczyk

Oficjalna nazwa nowych wagonów Tramwajów Śląskich - Pesa 2017 N - ma pozostać tylko na papierze. Tę, którą i tramwajarze, i pasażerowie posługiwać się mają na co dzień wyłonić ma konkurs. Tramwaje Śląskie ogłosiły właśnie wybory nazwy dla nowych tramwajów, które już można zobaczyć na jeżdżących po Katowicach liniach nr 16 i 36.

W krajobraz Bytomia przez lata wrosły, obsługujące na zmianę linię nr 38, Hildka i Paulek – dwa wagony typu N. W 2000 roku zadebiutowały pierwsze wagony niskopodłogowe do dziś zwane Karlikami, choć ich nazwa handlowa brzmiała „Citadis 100 Katowice”. Dostarczone wiosną tego roku do Katowic krótkie wagony z Modertransu, przez producenta oznaczone jako MF10AC, otrzymały dziewczęce imię Kasia, nawiązujące do ich drobnych gabarytów i ładnego wyglądu.

– To tylko kilka przykładów imion naszych tramwajów. Teraz, kiedy tabor Tramwajów Śląskich wzbogacił się o nowy typ tramwaju, pora nadać mu imię. Chcemy, by wszystkie 27 wagonów typu Pesa 2017N otrzymało jedną nazwę, która – mamy nadzieję – będzie się dobrze kojarzyć i przylgnie do nich na stałe – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać e-mail na adres: [email protected] w tytule wpisując słowo konkurs, a w treści wpisać proponowane przez siebie maksymalnie trzy propozycje imion. Dla autora zwycięskiej koncepcji przewidziano nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie internetowej Spółki: www.tramwajeslaskie.eu, a swoje propozycje można zgłaszać do niedzieli 8.11.2020 r.

Pozostało jeszcze 38% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.