Trasa Kaszubska z opóźnieniem

Czytaj dalej
Aleksander Radomski

Trasa Kaszubska z opóźnieniem

Aleksander Radomski

Dopiero pod koniec września poznamy oferty w przetargach na budowę eskpresowej S6 w województwie pomorskim.

Nie w lipcu czy w sierpniu, ale dopiero pod koniec września mamy poznać propozycje oferentów w przetargach na Trasę Kaszubską. Chodzi o trzy postępowania ogłoszone przez gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na okrojoną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ekspresówkę. Pierwsze dotyczy fragmentu od Bożego Pola Wielkiego do Luzina, następne odcinków Luzino - Szemudy i Szemudy - Gdynia Wielki Kack, gdzie trasa połączy się z istniejącym fragmentem S6, czyli obwodnicą Trójmiasta.

Skąd taka zwłoka?

- Wynika z bardzo dużego zainteresowania oferentów - zapewnia Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA. - Liczba składanych nam pytań dla wszystkich trzech odcinków idzie w tysiące. Wszystko to wymaga analiz, weryfikacji i niekiedy zmian w warunkach zamówienia.
Tym samym koperty z ofertami w przetargach dla dwóch odcinków S6 bliżej stolicy województwa zostaną otwarte na początku przyszłego miesiąca. Kto złożył najkorzystniejszą propozycję dla fragmentu od Bożego Pola do Luzina, dowiemy się pod koniec września.

Przypomnijmy, że w tym okresie inwestycyjnym nie przewiduje się realizacji S6 między Lęborkiem a Słupskiem oraz odcinka od Lęborka do Bożego Pola. Resort budownictwa podkreślał wielokrotnie, że nie ma na to pieniędzy w Krajowym Programie Budowy Dróg i Autostrad, który odziedziczył po poprzednikach. Okrojoną wersją Trasy Kaszubskiej mamy pojechać w lipcu 2021 roku.
Dlatego w dalszym ciągu zbieramy podpisy na rzecz budowy całej drogi od Trójmiasta po Goleniów bez przerw, luk, ograniczeń, przesunięć i zmian terminów.

Aleksander Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.