Trener ekantor.pl Falubazu Marek Cieślak jest zadowolony z atmosfery na obozie żużlowców

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Marcin Łada

Trener ekantor.pl Falubazu Marek Cieślak jest zadowolony z atmosfery na obozie żużlowców

Marcin Łada

ekantor.pl Falubaz Zielona Góra od poniedziałku trenuje i wypoczywa w Szklarskiej Porębie. Głównym celem zgrupowania żużlowców jest integracja drużyny.

Od poniedziałku „Myszy” harcują w Szklarskiej Porębie. W dobrze znanym żużlowcom pensjonacie „Orla Skała” zielonogórzanie zostaną do piątku. Program jest urozmaicony.

- Byliśmy właśnie na nartach w Harrahovie. Warunki dobre, pojeździliśmy. Po południu mamy trening w hali. Będę prowadził zajęcia i planuję raczej zabawę, bo zawodnicy mają swoich trenerów, różne zajęcia i nie ma sensu dodatkowo ich obciążać. Myślę raczej o ćwiczeniach rozciągających i ogólnorozwojowych z użyciem materacy czy skrzyni. Pogramy też w piłkę nożną - mówił trener ekantor.pl Falubazu Marek Cieślak. - To krótki obóz. W poniedziałek mieliśmy pół dnia, ale było intensywnie. Poszliśmy na narty biegowe i każdy z chłopaków przebiegł po 13 kilometrów. To sporo. Naszym celem jest, żeby troszkę pobyć ze sobą, a nie tylko spotkać się z jakiejś tam okazji. Normalnie, pomieszkać, pójść na stołówkę i pogadać. Dodatkowo narty, hala, jutro zaplanowana jest odnowa z sauną i basenem. To ma być coś innego niż w domu, gdzie ciągle robi się podobne rzeczy.

Zdaniem szkoleniowca atmosfera jest OK

Są oczywiście starsi: Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel i młodsi jak Alex Zgardziński czy Mateusz Burzyński. Patryk Dudek to też już senior pełnym kołem. Chłopaki dużo rozmawiają. A czy z tych najmłodszych będzie chleb? - To się dopiero okaże. Jeśli ktoś jest dobry na nartach to nie świadczy, że na żużlu też będzie dobrze jeździł. Popracujemy i będziemy wiedzieli - dodał szkoleniowiec, który jest znany w Polsce z dobrego nosa do żużlowych talentów.

Drugi turnus w górach zalicza Jarosław Hampel

„Mały” nie może robić tego samego, co inni ze względu na wciąż gojącą się kość udową. - Ma swoje ćwiczenia. Przebiegł na nartach 10 kilometrów, ale nie zjeżdżał. Idziemy do hali, a on zarezerwował siłownię. Bieganie w hali i piłka to jeszcze nie dla niego - powiedział Cieślak. - W środę jedziemy z Jarkiem na rowery. Chcemy jechać do Świeradowa. Rusza się spod Orlej Skały i przez pięć kilometrów jedzie się cały czas pod górę. Dopiero po dojechaniu do głównej drogi robi się trochę lżej. Jedziemy. To przecież nie jest Wyścig Pokoju.

Szkoleniowiec dodał, że warunki mieszkaniowe, a przede wszystkim jedzenie jest w Szklarskiej Porębie znakomite. Wszyscy od lat chwalą kuchnię.

Co po powrocie? - Wszyscy będą robili to, co wcześniej i poczekamy na dobrą pogodę. Musimy popracować przy torze i dosypać nieco nawierzchni, robota przy sprzęcie, jak zwykle. Może zaplanujemy jakiś wyjazd na motocross. Sezon zaczniemy w kwietniu. Myślę, że to dobrze, bo na razie nie ma zimy, ale nie wiemy, co będzie za miesiąc. Wszystko jest uzależnione od aury. Może trzeba będzie pojechać na południe Europy do Krsko lub Gorican - przyznał Cieślak.

We wtorek, 9 lutego klub poinformował, że w marcu planuje trzydniowe zgrupowanie pod nazwą „60 godzin z Falubazem”, w którym udział weźmie cała drużyna. Finałem będzie prezentacja w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Ta impreza jest planowana na 5 marca.

Marcin Łada

Jestem dziennikarzem sportowym i koncentruję się głównie na sportach motorowych. W redakcji „GL” odpowiadam za żużel, ale nie tylko. W sferze moich zainteresowań są także: futbol, koszykówka, pięciobój czy tenis stołowy. Chętnie piszę o sporcie amatorskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.