Trener MMA Krzysztof Bańkowski: Aleksander Jemielianenko będzie trampoliną dla Szymona Bajora

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Łukasz Pado

Trener MMA Krzysztof Bańkowski: Aleksander Jemielianenko będzie trampoliną dla Szymona Bajora

Łukasz Pado

- Na wschód od naszej granicy inaczej podchodzi się do zawodnika sportów walki - mówi Krzysztof Bańkowski, trener Szymona Bajora. Zawodnik Spatakusa Rzeszów 3 marca zmierzy się w Samarze z Aleksandrem Jemielianenko.

W niedzielę pana podopiczny Szymon Bajor stoczy walkę z Aleksandrem Jemielianenko w Rosji. Jest gotowy na starcie z tak mocnym rywalem?
Jest gotowy. Szymon postawił wszystko na jedną kartę, poświęcił się i na prawdę mocno pracował, żeby dobrze się przygotować do tej walki. Sporo ćwiczyliśmy u siebie, odwiedzaliśmy inne kluby, żeby mógł odbyć kilka sparingów z podobnymi przeciwnikami do Aleksandra. Jeśli chodzi o niego to jest to legenda MMA i Sambo. Zawodnik bardzo trudny, no może nie tak jak jego brat Fiodor, ale krew to krew w rodzinie jest podobnie, zawsze poziom sportowy jest bardzo wysoki. Wiem, że Szymka stać by go pokonać.

W wywiadzie również o:

 • atutach Rosjanina
 • atutach Szymona Bajora
 • obawach przed wyjazdem do Rosji
 • planach innych zawodników Spartakusa Rzeszów
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.