KZ

Trener Stali Mielec musi budować zespół od nowa

Trener Stali Mielec musi budować zespół od nowa Fot. Krzysztof Kapica
KZ

Od zakończenia sezonu w Nice 1 lidze nie minęły nawet dwa tygodnie, a w Stali Mielec doszło w tym czasie do prawdziwej rewolucji kadrowej. Z zespołem pożegna się prawdopodobnie aż jedenastu zawodników.

Na tej liście znajdują się nazwiska zawodników, z którymi pożegnał się klub (m.in. Kamil Radulj i Adrian Liberacki), jak i tych, którzy swoją dobrą grą wiosną wypromowali się na tyle, by odejść do lepszej drużyny. Z takiej drogi skorzystał już Aleksandar Kolev – od ubiegłego tygodnia zawodnik Sandecji Nowy Sącz. Podobnie sytuacja wygląda z Vasilem Panayotovem (ma kilka ciekawych propozycji), Borisem Mile-kiciem i Krzysztofem Drzazgą. Ten ostatni do Stali był wypożyczony z Wisły Kraków i po zakończeniu sezonu wrócił pod Wawel.

– Jest szansa, że zagra u nas także w przyszłym sezonie. Na razie czekamy na rozwój sytuacji – wyjaśnia prezes Stali, Jacek Orłowski. Jednak nawet gdyby Drzazga został, to straty w pierwszej jedenastce, mogą być niepowetowane. Wygląda bowiem na to, że przed Smółką zostanie postawione zadanie budowy zespołu, niemal od fundamentów.

– Jako zarząd, osobiście odpowiadamy za finanse klubu. Mamy określony budżet i nie możemy wychodzić poza jego ramy. Budujemy zespół, na który nas stać – zaznacza Orłowski.

Zbigniew Smółka nie ma jednak zamiaru załamywać rąk i szybko wziął się do pracy. W pierwszym tygodniu po zakończeniu rozgrywek, ze Stalą Mielec kontrakty podpisało czterech zawodników.

– To piłkarze, których dobrze znam i zabiegałem o ich pozyskanie. Cieszę się, że te transfery udało się dopiąć tak szybko – informuje trener mieleckiego pierwszoligowca. Nowi gracze w biało-niebieskich barwach, to starzy znajomi Smółki. Trzech z nich przyszło do Stali z Odry Opole – obrońca Szymon Przystalski i grający w pomocy bracia Gancarczykowie.

Czwarty z nowych, czyli Tomasz Swędrowski, z kolei przyszedł z MKS-u Klucznork, gdzie również miał styczność z obecnym trenerem Stali.

Obecnie podopieczni Zbigniewa Smółki przebywają na krótkich urlopach. Do Mielca mają wrócić 25 czerwca.

Dzień później rozpocznie się okres przygotowawczy do nowego sezonu. Tym razem, nie planuje się wyjazdów na obóz. Większość przygotowań odbywać się będzie w Mielcu i ośrodku Kolorado w Woli Chorzelowskiej. Pierwszy mecz nowego sezonu Nice 1 ligi odbędzie się 29 lipca.

KZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.