Trener Waldemar Fornalik mówi o tym, jak to jest być Ślązakiem [WIDEO]

Czytaj dalej
Katarzyna Pachelska

Trener Waldemar Fornalik mówi o tym, jak to jest być Ślązakiem [WIDEO]

Katarzyna Pachelska

Waldemar Fornalik, obecnie trener Ruchu Chorzów, opowiada nam o tym, jak to jest być Ślązakiem, i czy czuje dumę z bycia Ślązakiem.

Waldemar Fornalik, jako jeden ze słynnych Ślązaków, został sportretowany przez Marka Grelę. Nie są to zwykłe portrety, ale karykatury, i to czasami złośliwe. Wernisaż karykatur uświetnił uroczystość 25-lecia Hospicjum Cordis w Katowicach. Karykatury, podpisane przez osoby sportretowane, będą wystawione na sprzedaż, a dochód z licytacji zasili konto Hospicjum Cordis.

Fornalik co prawda urodził się 11 kwietnia 1963 r. w małopolskich Myślenicach, ale jest rodzinnie związany ze Śląskiem. Do dzisiaj mieszka w Tychach. Był piłkarzem, a po zakończeniu kariery do dziś pracuje jako trener piłkarski. Przez pewien (krótki, 2012-2013) czas był nawet selekcjonerem reprezentacji Polski.

Na boisku piłkarskim występował jako obrońca. Jest wychowankiem Ruchu Chorzów, w którym grał przez całą karierę. W I lidze zadebiutował jako 20-latek, w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec. W latach 1983-1994 rozegrał w ekstraklasie 233 spotkania, zdobywając przy tym 4 gole. W 1989 zdobył z Ruchem tytuł mistrza Polski. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Był trenerem w Górniku Zabrze i Odrze Wodzisław Śląski. Od 2009 r. jest trenerem swojego macierzystego klubu, czyli Ruchu Chorzów.

Katarzyna Pachelska

Jestem redaktorką Dziennika Zachodniego, wiceszefową Newsroomu DZ, prowadzę też m.in. serwis Strona Kobiet na dziennikzachodni.pl. Zostałam wybrana Dziennikarką Roku 2019 "Dziennika Zachodniego". Interesuję się sprawami kobiet i dzieci, ale również sporo piszę o kulturze, rozrywce, literaturze, lubię też współczesną architekturę. Innym obszarem moich zainteresowań jest handel, ostatnio dość często piszę o zakazie handlu w niedziele.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.