Joanna Jaroszyńska, Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Trochę krytyki na koniec roku i dobre życzenia na 2020! [felieton]

Trochę krytyki na koniec roku i dobre życzenia na 2020! [felieton]
Joanna Jaroszyńska, Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Przebudowa Placu Rapackiego i alei Jana Pawła II w Toruniu weszła w kolejny etap. Zniknęły stojące na drodze „nowoczesnej” inwestycji drzewa, o które mieszkańcy próbowali toczyć bój z władzami miasta i na aleję Jana Pawła II wjechał ciężki sprzęt. Konieczna była zmiana organizacji ruchu, w wyniku której pojazdy skierowane zostały na jezdnię wschodnią, co spowodowało konsternację u wielu kierowców.

Przez media i portale internetowe przetoczyła się fala krytyki. W odpowiedzi urzędnicy zapewnili, że obserwują sytuację i ciągle pracują nad upłynnieniem ruchu, jednocześnie przepraszając za utrudnienia. To oczywiście zrozumiałe, że trzeba się uzbroić w cierpliwość i przeczekać. Po przebudowie ma być zdecydowanie lepiej, tak zapewniają władze miasta, ale czy rzeczywiście tak będzie?

Przed nami świąteczny czas i kolejny nowy rok. Chciałabym w 2020 roku pisać tylko optymistyczne felietony i chwalić władze naszego miasta za to, że podejmują mądre decyzje i zmieniają Toruń w dobre do życia miejsce. Chciałabym, aby w naszym mieście było więcej odważnych osób, które nie boją się zadawać niewygodne pytania i głośno mówią o nieprawidłowościach. Chciałabym, aby mieszkańcy byli traktowani poważnie, a władze miasta uczciwe i odpowiedzialne. Chciałbym, aby po toruńskich ulicach jeździło więcej rowerzystek i rowerzystów...

Zapraszamy do czytania pełnej wersji felietonu Joanny Jaroszyńskiej ze Stowarzyszenia Rowerowy Toruń.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Jaroszyńska, Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.