Tropią doradcę prezydenta. Opozycja: To szantaż

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Izabela Krzewska

Tropią doradcę prezydenta. Opozycja: To szantaż

Izabela Krzewska

To prof. Michał Królikowski. W śledztwie białostockiej prokuratury występuje jako pełnomocnik. A w tle są duże pieniądze.

To szantaż polityczny. Minister Ziobro wziął zakładnika w postaci prof. Królikowskiego i czeka na ruch prezydenta. Chce wymusić na nim akceptację poprawek do ustaw o sądach. To standardy putinowskie - mówi Robert Tyszkiewicz, podlaski poseł PO.

Tak komentuje informacje, że prokuratura interesuje się doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Prawnik prof. Michał Królikowski współpracował nad projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądowniczej, które dziś prezydent Andrzej Duda ma przedstawić w Sejmie.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Prof. Królikowski jest pełnomocnikiem jednego ze świadków w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku
 • Komentarz posła Dariusza Piontkowskiego z PiS
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.