Trwa montaż toru Lech Coastera. To będzie ekstremalna atrakcja lunaparku [GRAFIKA]

Czytaj dalej
Olga Krzyżyk

Trwa montaż toru Lech Coastera. To będzie ekstremalna atrakcja lunaparku [GRAFIKA]

Olga Krzyżyk

Ogromna konstrukcja Lech Coastera oraz długi i zakręcony tor atrakcji robi wrażenie. Przy atrakcji powstaje także strefa Lecha. Będzie tu m.in. zamek, rycerska restauracja i sklep z pamiątkami. Tor Lech Coastera będzie miał cztery inwersje. Oznacza to ekstremalną przejażdżkę z powodu zawrotnej prędkości oraz dużego przeciążenie. Otwarcie - już w tym sezonie.

W Ślaskim Wesołym Miasteczku trwa budowa największego w Europie Środkowo-Wschodniej roller-coastera - Lech Coastera. Na początku trzeba było przygotować fundamenty pod konstrukcję. Gdy były już wszystkie pale i betonowe podpory rozpoczął się montaż konstrukcji ogromnego roller-coastera.

- Obecnie montowane są już elementy konstrukcji i toru. Zakończenie prac planowane jest na koniec marca, później rozpoczniemy testy przejazdowe - wyjaśnia Kamil Michno, rzecznik prasowy Śląskiego Wesołego Miasteczka.

W tym sezonie chorzowski lunapark przywita nas także nową strefą wejścia. Niezmieniony zostanie jedynie napis z zakręconą czcionką - Śląskie Wesołe Miasteczko. Ponadto zmienione będzie też otoczenie lunaparku. Beton zastąpi kolorowa kostka brukowa. Będą też nowe chodniki, ławki i oświetlenie. Strefa wejściowa zlokalizowana jest w strefie Magical Village (magiczna wioska) stąd też stylizowanie jej na wzór starych, kolorowych kamieniczek.

- Strefa wejściowa będzie gotowa początkiem kwietnia. W nowej strefie wejścia pojawi się kawiarnia, sklep ze słodyczami i pamiątkami, a także między innymi ekspozycja makiet i pamiątek, które wypożyczyliśmy z Centrum Górskiego Korona Ziemi - zdradza Kamil Michno.

Największa atrakcja wesołego miasteczka
Z nowości jakie pojawią się w tym roku w Śląskim Wesołym Miasteczku hitem ma być roller-coaster. Tematem przewodnim atrakcji będzie polska dynastia Piastów, stąd nazwa Lech Coaster. Jeden wagon, na przedzie którego wymalowany będzie orzeł biały, pomieści 20 pasażerów. Wagonik osiągnie maksymalną prędkość 95 km/h. Przejazd po ekstremalnym torze potrwa 104 sekundy. Cały tor rollercoastera będzie miał 908 metrów. Po drodze będą cztery inwersje, czyli elementy wywracające pasażerów do góry nogami. Atrakcja ma mieć 40 metrów wysokości.

- Strefa Lecha będzie utrzymana w klimacie pradawnego grodu. W strefie pojawi się zamek, który jest częścią LechCoastera, restauracja utrzymana w klimacie rycerskim z miejscem dla 600 osób oraz sklep z pamiątkami i mały kiosk z przekąskami. Wszystko w jednym klimacie, który przeniesie nas w pradawne czasy Lecha - informuje rzecznik lunaparku.

Co więcej większość atrakcji w lunaparku będzie odnowiona., w tym takie urządzenia jak „Duża Gwiazda” czy „Samoloty”. Odmienione „Samoloty” w przyszłym sezonie zmienią się w prywatne linie lotnicze - Dreamflight Airlines

- „Samoloty” sprawią, że każdy będzie mógł zostać pilotem samolotu i cieszyć się widokiem jaki rozpościerać się będzie na Wesołe Miasteczko - dodaje Kamil Michno.

Lunapark podzielony na sześć stref

Śląskie Wesołe Miasteczko ma być docelowo podzielone na sześć stref tematycznych. Magical Village (magiczna wioska), Magical Mountains (magiczne góry), Valley of Dream(aleja marzeń), Valley of Adventure (aleja przygody), Magical Forest(magiczny las) oraz Magical Lake (magiczne jezioro). - W tym sezonie dokończymy uruchomioną rok temu Magical Mountains, pojawi się strefa Magical Village, Valley of Dreams, Magical Forest oraz Magical Lake po której będą pływały łódki. W kolejnych sezonach pojawi się ostatnia strefa Adventure Valley - wyjaśnia rzecznik prasowy lunaparku.

Śląskim Wesołym Miasteczkiem od 2015 roku zarządza słowacka spółka Tatry Mountain Resorts. To ona inwestuje w modernizacje i nowości w lunaparku. W minionym roku spółka TMR zainwestowała w chorzowski lunapark 10 milionów euro. Największą atrakcją minionego roku został wodny Diamond River, z którego zjeżdża się łodzią z dwóch wież o wysokości 8 i 12 metrów pod kątem ok. 60 stopni.

Przypomnijmy, że tegoroczny sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku rozpoczyna się 29 kwietnia.

Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.