Trwa remont WDK. Budowlańcy weszli do kawiarni „Styl”.

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrowski
Alicja Kalinowska

Trwa remont WDK. Budowlańcy weszli do kawiarni „Styl”.

Alicja Kalinowska

Trwa remont w piwnicach Wąbrzeskiego Domu Kultury. Nowy wygląd zyskają pomieszczenia, z których korzystają m.in. grupy rockowe.

W ostatnich latach dom kultury zmienił swoje oblicze. Prace nie ominęły również pomieszczeń znajdujących się w piwnicach budynku. Obecnie odnawiane jest pomieszczenie, w którym próby mają m.in. zespoły rockowe Wąbrzeskiego Domu Kultury. Zostanie ono powiększone i wygłuszone, na podłodze zostaną położone kafle, a ściany odświeżone. Ta drobna inwestycja ma się zakończyć w marcu.

Wczoraj natomiast, rozpoczął się remont kawiarni „Styl”. - Są to pomieszczenia, które potrzebują gruntownej modernizacji. Odkładaliśmy ją od kilku lat - mówi Gizela Pijar, dyrektorka Wąbrzeskiego Domu Kultury. Rusza także przebudowa oświetlenia na pierwszym piętrze domu kultury, gdzie mieści się galeria. To właśnie tam najczęściej odbywają się różne wernisaże i spotkania z artystami.

W tym roku do Wąbrzeskiego Domu Kultury trafią również pieniądze z budżetu obywatelskiego. Kwota 47 tys. zł zostanie przeznaczona na doposażenie orkiestry dętej.

- Chcemy kupić nie tylko instrumenty, ale również sprzęt dodatkowy. Część pieniędzy wydamy na stroje dla muzyków. Orkiestra nagra również płytę - wyjaśnia dyrektor Pijar.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zupełnie nowe oblicze zyskała sala kolumnowa, w której odbywają się różne uroczystości i spotkania. Zdemontowana została boazeria, która znajdowała się na ścianach. Zmodernizowano instalację elektryczną, drobne korekty wykonano w systemach wentylacji oraz alarmowym. Sala została wyposażona w niezależne nagłośnienie oraz zamontowany na stałe projektor multimedialny. Wymienione zostało oświetlenie sali.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.