Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Justyna Przybytek

Trwa sprzątanie Strefy Kultury w Katowicach po COP24. Parkingi są zamknięte

Tak parkingi w Strefie Kultury w Katowicach wyglądały wczoraj. Porządki po COP24 trwają Fot. Justyna Przybytek Tak parkingi w Strefie Kultury w Katowicach wyglądały wczoraj. Porządki po COP24 trwają
Justyna Przybytek

Parkingi w Strefie Kultury w Katowicach wciąż są zamknięte, bo w strefie trwa sprzątanie po COP24. Co prawda szczyt klimatyczny zakończył się w połowie grudnia, ale do rozebrania pozostają jeszcze dwa olbrzymie pawilony. Na ponowne otwarcie parkingów poczekamy jeszcze kilka tygodni. O to, czy ponownie będą bezpłatne, zapytaliśmy w katowickim Urzędzie Miasta.

W katowickiej Strefie Kultury jest około 1000 miejsc postojowych na dwóch dużych parkingach obok Muzeum Śląskiego i gmachu NOSPR oraz m.in. przy ulicy Góreckiego i Olimpijskiej. Ten wynik daje strefie pierwsze miejsce na liście największych bezpłatnych parkingów w stolicy aglomeracji.

Jeszcze kilka miesięcy temu parking niemal każdego dnia zapełniał się do ostatniego miejsca. Korzystali z niego przede wszystkim studenci oraz pracownicy okolicznych biurowców. Do czasu.

Parkingi zostały zamknięte na przełomie września i października ze względu na przygotowania do szczytu klimatycznego ONZ i budowę w strefie olbrzymich pawilonów, w których odbywały się konferencje klimatyczne. COP24 zakończył się w połowie grudnia, ale parkingi w większości wciąż są zamknięte (parkować można wzdłuż ulicy Góreckiego).

I takie pozostaną jeszcze przez najbliższe tygodnie, bo sprzątanie po COP24 trwa w najlepsze. Pawilon na parkingu obok gmachu NOSPR jest już niemal w całości rozebrany, ale elementy olbrzymiej konstrukcji zalegają jeszcze na placu. Na rozbiórkę czekają hale w rejonie wieży ciśnień i na parkingu między Muzeum Śląskim a gmachem NOSPR.

- Zakończenie tych prac, zgodnie z umową, zaplanowane jest do 30 stycznia - wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach.

Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Justyna Przybytek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.