Justyna Przybytek

Trwa sprzątanie Strefy Kultury w Katowicach po COP24. Parkingi są zamknięte

Tak parkingi w Strefie Kultury w Katowicach wyglądały wczoraj. Porządki po COP24 trwają Fot. Justyna Przybytek Tak parkingi w Strefie Kultury w Katowicach wyglądały wczoraj. Porządki po COP24 trwają
Justyna Przybytek

Parkingi w Strefie Kultury w Katowicach wciąż są zamknięte, bo w strefie trwa sprzątanie po COP24. Co prawda szczyt klimatyczny zakończył się w połowie grudnia, ale do rozebrania pozostają jeszcze dwa olbrzymie pawilony. Na ponowne otwarcie parkingów poczekamy jeszcze kilka tygodni. O to, czy ponownie będą bezpłatne, zapytaliśmy w katowickim Urzędzie Miasta.

W katowickiej Strefie Kultury jest około 1000 miejsc postojowych na dwóch dużych parkingach obok Muzeum Śląskiego i gmachu NOSPR oraz m.in. przy ulicy Góreckiego i Olimpijskiej. Ten wynik daje strefie pierwsze miejsce na liście największych bezpłatnych parkingów w stolicy aglomeracji.

Jeszcze kilka miesięcy temu parking niemal każdego dnia zapełniał się do ostatniego miejsca. Korzystali z niego przede wszystkim studenci oraz pracownicy okolicznych biurowców. Do czasu.

Parkingi zostały zamknięte na przełomie września i października ze względu na przygotowania do szczytu klimatycznego ONZ i budowę w strefie olbrzymich pawilonów, w których odbywały się konferencje klimatyczne. COP24 zakończył się w połowie grudnia, ale parkingi w większości wciąż są zamknięte (parkować można wzdłuż ulicy Góreckiego).

I takie pozostaną jeszcze przez najbliższe tygodnie, bo sprzątanie po COP24 trwa w najlepsze. Pawilon na parkingu obok gmachu NOSPR jest już niemal w całości rozebrany, ale elementy olbrzymiej konstrukcji zalegają jeszcze na placu. Na rozbiórkę czekają hale w rejonie wieży ciśnień i na parkingu między Muzeum Śląskim a gmachem NOSPR.

- Zakończenie tych prac, zgodnie z umową, zaplanowane jest do 30 stycznia - wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach.

Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.